| roxyb97 a întrebat:

Cine l-a creat pe dumnezeu? cel mai original raspuns primeste funda

10 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Varianta oficiala e ca pe El nu L-a creat nimeni...
Daca e sa ne luam dupa ce zice lumea, Chuck Norris e de vina laughing

| aleCsandrra a răspuns:

Pai Dumnezeu nu a fost creat de nimeni. El e primul si ultimul om / fiinta / spirit sau ce-o fi.

| roxyb97 explică (pentru aleCsandrra):

Totusi dumnezeu a aprut cumva

| PrettySmile a răspuns:

Nimeni...el nu are inceput si nu are sfarsit!

| alexandru11111 a răspuns:

Preoti pacalind lumea

| Crazyycoffedrop a răspuns (pentru alexandru11111):

Vrei sa insinuezi ca nu exista?raised eyebrows

| alexandru11111 a răspuns:

Nu. Tia placut raspunsul meu ala cu drujba?

| euuughopp a răspuns:

In Psalmul 90:2 spune:Înainte să se fi născut munţii şi înainte ca tu să aduci în existenţă pământul şi solul roditor ca în durerile naşterii, din veşnicie în veşnicie tu eşti Dumnezeu". Este un fapt pe care mintea noastră nu-l poate înţelege pe deplin. Totuşi, acesta nu este un motiv să nu credem.Nimeni nu poate stabili un moment anume ca început al timpului.