| anonim_4396 a întrebat:

Cititi din cartea de rugaciuni in fiecare zi?

16 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Nu, obisnuiam sa citesc insa de ceva vreme nu mai citesc mi-am schimbat filosofia de viata

| mona a răspuns:

Nu citesc

| MioaraParalescu a răspuns:

Nu chiar in fiecare zi.
Dar in fiecare seara inainte de culcare imi spun cate 2 rugaciuni.

| AtateaConditii a răspuns:

Nu, dar ma rog in fiecare noapte inainte de culcare. Desi todeauna imi fuge mintea la altceva niciodata la rugaciune doar daca ma concentrez foarte bine.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Încerc să citesc Biblia, Cuvântul lui Dumnezeu, în fiecare zi.

| trolololo a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Pai și nu ai învățat cartea aia pana acum? De ce o mai citești dacă știi ce se întâmplă acolo?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru trolololo):

O carte care te fascinează o poţi reciti de mai multe ori fără să te plictiseşti.
Citirea Bibliei mă ajută să-mi reînprospătez în minte principiile şi sfaturile după care încerc să-mi trăiesc viaţa.

| Zenit313 a răspuns:

Au trecut multi ani...

| angus35 a răspuns:

Nu, nu citesc cartea de rugaciuni pentru ca nu am nevoie de o carte de rugaciuni.Pot sa ma rog si singur.

| IulianDornianu61 a răspuns:

Da tu? Citesti in fiecare zi in cartea de minciunarii?

| Liviu4you a răspuns:

Nu. Prefer beletristica si psihologia.

| ஜAliSeeஜ a răspuns:

Nu..nu mai am timp de acest lucruhappy

| RoxKnkK a răspuns:

Noo! nici o data!

| consilierultau001 a răspuns:

Cartea de rugaciuni este scrisa de oameni, rugaciune este respiratia sufletului deci cum ar veni tu respiri prin plamanii altuia, mai concret, vorbeste cu Dumnezeu simplu tot ce simti tu, nu trebuie sa zici mereu aceeasi rugaciune citita ca la Dumnezeu nu esti ca o masina la care trebuie sa pui mereu benzina, adica sa zicimereu aceleasi lucruri, nu, fi original si spune-i ce simti si El o sa te ajute

| cumvacumvacumvacumva a răspuns:

Nu citesc in toata ziua

| crusssriss a răspuns:

Nu! cateodata imi vine asa.iau biblia si incep sa citesc cate putin.am un sentiment frumos, ma simt mai linistita!