| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca este una din cea mai ciudata intrebare de la religie laughing, vreau sfaturi duhovnicesti pentru sportivi, pana acum am gasit de la parintele Porfirie happy, ceva genu

Metaniile sunt jertfa
- Sa faceti la rugaciune cate metanii puteti, chiar daca obositi. Cind rugaciunea e insotita si de jertfa devine mai eficienta si mai placuta lui Dumnezeu.
In loc de metanii
Zicea Batrinul:
- Nu cu mult timp in urma, mi-au adus o bicicleta terapeutica sa exersez in chilia mea. Cardiologul m-a asigurat ca-mi va face bine sa exersez regulat. Ma scol pe la doua, trei noaptea si ma rog. Si, in loc de metanii, exersez la bicicleta si spun fara incetare rugaciunea.

2 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Nu mai e nevoie de jertfe pentru că Isus Hristos s-a jertfit pentru noi.
Iar Domnul zice în Cuvântul Său"Milă voiesc si NU jertfe"!

Răspuns utilizator avertizat