| aabaaab3278 a întrebat:

Credeti ca am fost creati de o rasa superioara de extraterestrii?

27 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Extraterestrii exista. - Peste 99, 9% sanse sa fie corect.
Extraterestrii nu exista. - Sub 0, 0% sanse sa fie corect.
Toate dupa un calcul probabilistic simplu ce tine cont de dimensiunile Universului. (Necunoscute pentru ignarul modern)

Si cand spun "extraterestru", ma refer la forme de viata inferioare (bacterii de exemplu) ce s-au format in afara spatiului terrestru.

| AvalohAlyn a răspuns:

Si pe extraterestri cine I-a creat?laughing
E putin probabil sa fim create de extraterestrii, eu cred ca ei exista in acest mare mare si infinit Univers dar sa ne creeze pe noi nu cred...Totusi nu avem nicio dovada si pare SF teoria ta...si a lui Erich Von Daniken sau Zecharia S.E SF si nimic mai mult, cred.

| Dandanache a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ai dreptate. Nu avem nicio dovada legata de cine ar fi "creatorul" nostru.

| kar1GaNNN a răspuns:

Am fost creati dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu, nu dupa extraterestrii spanacului. oh go on

| aabaaab3278 explică (pentru kar1GaNNN):

Ce intelegi prin chipul si asemanarea lui Dumnezeu?

Răspuns utilizator avertizat
| Drolja a răspuns:

Da, şi că aţi fost scăpaţi în cap la livrare.

Răspuns utilizator avertizat
| BogdantheDreamer a răspuns:

Exista extraterestrii? :O

| aabaaab3278 explică (pentru BogdantheDreamer):

Da, care sunt sansele sa fim singuri doar in galaxia noastra?

Răspuns utilizator avertizat
| BogdantheDreamer a răspuns (pentru remus1007):

Da Remus, eu consider ca e arogant sa nu crezi in Dumnezeu, religie pastrata timp de 2000 de ani de majoritatea civilizatiilor, sub diferite forme, adevarat! Si sa cred in extraterestri, un lucru ce a aparut de aproximativ 50 de ani. Unde sunt cei "captivi" de la Area 51? Incidentul de la Roswell?
O musamalizare atat de rapida pentru ce..ca orium "stim" de ce ii tin ascusi? Si totusi e penibil... oamenii sa tina captivi extraterestri? happy. E parerea mea, dar o iau in calcul si pe a ta.

Răspuns utilizator avertizat
| aabaaab3278 explică (pentru BogdantheDreamer):

Nu crezi ca exista extraterestrii si nici nu vei crede, pentru ca religia ta nu iti permite asta. Iti pot da exemple din Biblie in care sunt aparate si fapturi nu prea "omenesti".

| Inferno a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Ar trebui sa arunci un ochi in dictionar sa vezi semnificatia termenului "extraterestru".
Nu de alta, dar e stupid sa vorbesti despre un cuvant si sa nu stii ce inseamna. Asa ca te rog, Google --> Dex Online --> Extraterestru. Nimic mai simplu.

E grosolan sa judeci valabilitatea unei idei in functie de timpul in care a fost conceputa si sa spui ca cu cat e mai veche cu atat e mai falsa.

Dar sa spui ca cu cat o idee e mai veche cu atat e mai corecta, asta nu e grosolan, e doar cretin.

| Cσcσ a răspuns:

Ai vreo dovada?

| aabaaab3278 explică (pentru Cσcσ):

rolling on the floor)

| aabaaab3278 explică (pentru Cσcσ):

Nu una, mult mai multe. Dar nu am cum sa spun aici pentru ca nu e loc, daca vrei da-mi i-dul tau de mess si dezbatem.

| aabaaab3278 explică:

Nu sunt asa nebuni, le-ai citit cartea?

| aabaaab3278 explică:

Daca ai citi cartea lor mi-ai multumi, ai vedea logica in ea. Este Biblia dar stiintifica

| veryhonest a răspuns:

Iti poti intreba parintii. O sa-ti explice ei cum sunt oamenii creati, daca pana acum nu ti-ai dat seama.

| RK0 a răspuns:

Asa cred unii, este inca un mister cum a fost creat omul.Eu cred in Dumnezeu, dar totusi se poate ca el sa fii creat universul si sa il lase de la Big Bang sa evolueze singur.