| Cduncfujndf a întrebat:

Credeți că Dumnezeu există?

37 răspunsuri:
| BogdanM275 a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Fiecare are dreptul sa credea în ce dorește.

| Octavian199 a răspuns:

Irinele.Arata-mi geneza in noul testament rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns:

Irinele, ''Să* nu credeţi că am venit să stric Legea sau Prorocii; am venit nu să stric, ci să împlinesc.''

| AndaAlexandra a răspuns:

Nu vreau sa conving pe nimeni și nici nu am cum. Fiecare e liber sa gândească ce vrea.
Vreau doar sa mai spun atât. Dumnezeu nu este o persoana(om) așa cum și-l imaginează toată lumea și sta el undeva pe un norișor și ne manipulează ca pe niste marionete, atunci când se plictisește.
Dumnezeu are multe nume și multe chipuri tocmai din cauză că nimeni nu le-a văzut vreodata și fiecare si-l imaginează diferit.
Dumnezeu este energie, lumina, puritate, întregul univers, începutul, viața. Poate că asta nu înțelege omul. Pe langa asta, religia și unii preoți duc credința intr-un alt punct, iar omul devine derutat și scârbit.
Ceea ce contează e sa fii tu împăcat cu gândul pe care îl ai, chiar daca crezi chiar daca nu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Da, doar ca asta nu refleta nimic despre o parere.

| Panamax a răspuns:

Cel biblic in niciun caz.

| BlackLight1987 a răspuns:

Eu stiu ca exista! Cred asta pentru ca o simt in fiecare zi!