| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca Neale Donald Walsch este un impostor sau chiar a vorbit cu Dumnezeu intr-o forma sau alta si a scris acele carti devenite bestselleruri?(Conversatii cu Dumnezeu)

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cu cineva o fi vorbit el.Ideile din carte seamănă exact cu ideile lui Lucifer din Biblie.nu știu dacă a conștientizat că a vorbit cu un demon sau a rămas cu impresia că a vorbit cu Dumnezeu.

| RAY a răspuns:

Sectanct,de ce nu a aparut Dumnezeu in fata lui papa de la roma,vezi doamne apare in fata unei sectanct,hai sa fim seriosi,da uni stiu sa minta si mint bine,si in biblie scrie ca multi vor veni in numele lui iisus condusi de Satana, aceste secte aparute peste noapte fara o valoare istorica,morala,religioasa, aparute in mod eretic, blasfemeaza mereu biblia, vorba lui cleoapa astia cu biblia se duc in iad, tot asta ne spune ca daca un sectanct va da o biblie sa o ardeti ca e a diavolului

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Despre amagitorii credinţei creştine, ne avertizeaza Sf. Apostol Pavel cand spune…" unii ca aceştia sunt APOSTOLI MINCINOSI, lucrători vicleni, care iau chip de apostoli ai lui Hristos. Nu este de mirare, deoarece însuşi satana se preface in inger al luminii." (2 Cor.11, 13-14)

http://www.apologeticum.ro/......vertizati/

| blackmd a răspuns (pentru RAY):

Dar cu ce e mai bun Papa de la Roma decît un sectant? big grin big grin big grin

| RAY a răspuns:

Ionut1492 a afirma asa ceva sectanctule este o blasfemie potrivit bibliei

| minrest a răspuns:

Neale Donald Walsch are o perspectiva New-Age-ista asupra Teismului, asa cum ai si tu. Asta inseamna ca NDW iti prezinta ideile tale si idei inrudite cu ale tale, intr-o forma mai coerenta, mai lucrata si elaborata; iar tie ti se par foarte inteligente; cu alte cuvinte iti pari foarte inteligent tie insuti. In ce priveste pretentia ca i-an vorbit odata cu voce audibila Dumnezeu, minte; nu are ce sa faca, competitia e dura, unde nu a avut argumente L-a bagat pe Domnul la inaintare. Citeste David Hume si vei intelege mai bine.

| Holiday a răspuns:

De la Moise incoace, toti care afirma ca au vorbit cu personajul imaginar numit Dumnezeu sunt fie impostori, fie schizofrenici.
Donald asta pare mai degraba impostor.

| DeyCj a răspuns:

E un impostor. La fel cum Lazarev amestecă ocultul cu creștinismul, ceea ce NU SE FACE nici cu gândul, la fel și ăsta e un impostor.

| RAY a răspuns (pentru DeyCj):

Sectancti lupule

| DeyCj a răspuns (pentru RAY):

Toți creștinii îs sectanți.Fie că e vorba de secta ortodoxă, secta catolică sau alte secte minoritare.Că sectele majoritare le spun pocăiți, sectanți și mai știu eu cum, asta e doar o formă de răzbunare pentru că ei adună din ce în ce mai mulți adepți.

| SG1995 a răspuns:

Exista o a 3 a versiune era tripat sau schizofrenic, la asta ader eu.

| AvalohAlyn explică (pentru SG1995):

Cica Donald ar fi vorbit prin channeling, fenomen destul de cunoscut

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Desigur ca a vorbit. Si eu vorbesc cu Dumnezeu, nu e mare lucru.

| AvalohAlyn explică (pentru mentholinks):

Lui i-a si raspuns, si daca te uiti la ce raspunsuri i-a dat Dumnezeu(in carti) stai si te gandesti putin mai mult daca chiar e adevarat sau nu.Adica raspunsurile par inspirate, sunt prea inteligente.

Răspuns utilizator avertizat