| TudorFox a întrebat:

Credeti in posibilitatea de a avea din nou, dupa ce murim, aceeasi viata si sa fim aceiasi, cu aceeasi prieteni si asa mai departe doar ca cu alte intamplari mai diferite?

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cred ca va fi o înviere pamanteasca, după distrugerea sistemului rau de lucruri de către Dumnezeu. Ioan5:28,29.Isaiz65:20-25

| RAY a răspuns:

Daca vom crede ca exista oare va exista? normal ca nu

| Holiday a răspuns:

Exclus.

| TudorFox explică (pentru Holiday):

De ce spui asta?

| Holiday a răspuns (pentru TudorFox):

Ca sa fie cum spui tu ar trebui ca dupa moarte sa ramana din tine ceva metamorfozabil intr-o entitate asemeni tie.

| TudorFox explică (pentru Holiday):

Nu e posibil asa ceva?

| Holiday a răspuns (pentru TudorFox):

Nu. Te nasti, traiesti, mori. End of story.
Restu-s povesti care fie atenueaza unora frica de moarte, fie sunt imprastiate de unii care spun ca daca faci niste chestii obtii astfel de lucruri, bineinteles fara nici baza reala, dar in interesul lor sub diverse forme.

| TudorFox explică (pentru Holiday):

Daca nu ar fi cum ai spus tu ca e, ar fi posibil asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu frate,nu cred, eu oricum nu prea am vreo treaba cu religia, probail ca o sa ajungi in pamant si cam atat, traieste-ti viata ca doar una ai, incearca sa faci tot ce iti place, simte-te tu insuti fara sa regreti vreodata.
Bafta! happy

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

E irelevant ce crede lumea, relevant e daca exista dovezi.