| Dorugar a întrebat:

Credeti oare ca Dumnezeu a cerut pe degeaba celor care cred in El sa se circumcizeze?
Ba chiar si Fiul Sau Isus a fost circumcizat si nu a cerut nimanui sa nu respecte aceasta Lege.
Cel care a desfintat circumcizia ceruta de Dumnezeu a fost Pavel, un criminal si un prigonitor.
Oare credeti sa neglijati ceea ce cere Dumnezeu ca sa urmati ce zice un fals apostol ca Pavel?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Exact. Cineva ar trebui sa-i anunte si pe crestini ca de fapt ei cred intr-un zeu-maimuta.

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Circumcizia a fost semnul dintre Dumnezeu si poporul evreu. Dupa ce evreii i-au intors spatele lui Dumnezeu, si-a indreptat atentia spre natiuni, iar aceasta nu mai era necesara. Ieremia31:33,Romani2:29

| Dorugar explică (pentru danay72):

Gresit. Circumcizia esteb LEGAMANTUL de credinta pe care -l face fiecare om indiferent de nationalitate cu Dumnezeul Yahwe.
2 Evreii nu au intors NICIODATA spatele Dumnezeului Yahwe, ci il slavesc si astazi in sinagogile lor, cei care au intors spatele lui Dumnezeu sunt CRESTINII care il slavesc ca Dumnezeu pe Lucifer vezi aici:
https://www.youtube.com/watch?v=dcpVrtv2t-M

| sublime89 a răspuns:

Oricum ar fi, e chiar haios sa vezi cata importanta religioasa a avut circumcizia de-a lungul istoriei la evrei si la altii. Asta arata ce nivel de gandire primitiv au putut avea. Gandeste-te, pe creatorul intregului univers care are vreo 90 de miliarde de ani-lumina in diametru, si atatea sute de miliarde de galaxii, il intereseaza intr-un mod atat de serios nu doar soarta unui singur popor de pe o planeta minuscula, ci si ce aleg ei sa faca cu penisurile baietilor nou-nascuti. Nici nu sunt cuvinte in limbile lumii sa descrii cat de stupid suna asta.

| Dorugar explică (pentru sublime89):

Suna la fel stupid ca si faptul ca un maimutoi cu puteri supranaturale care l-a creat pe om dupa chipul si infatisarea sa (adica identic cu o maimuta primata in proportie de 98% a creat Universul cu multe miliarde de galaxii!

| sublime89 a răspuns (pentru Dorugar):

Exact. Cineva ar trebui sa-i anunte si pe crestini ca de fapt ei cred intr-un zeu-maimuta.

Răspuns utilizator avertizat
| RespiraSiInspira a răspuns:

Cred ca circumcizia a fost creata pentru a diferentia poporul evreu de celelalte popoare, nu pentru a-ti declara credinta in Dumnezeu.Insa nu sunt sigur, cine se pricepe mai bine e invitat sa ma corecteze.

| Dorugar explică (pentru RespiraSiInspira):

Gresit! In primul rand poporul lui Dumnezeu sunt toti credinciosii care cred in El si 2)
aplica Legamantul impus de Dumnezeu in intelegerea facuta cu Avraam.
3 Nu numai poporul evreu aplica circumcizia ci toate popoarele semite inclusiv arabii

| RespiraSiInspira a răspuns (pentru Dorugar):

Ok,ma duc la baie sa imi fac circumcizie.