| OctavianDanielMaria a întrebat:

Credinciosilor, de ce va inchinati la idoli, pupati idoli? In biblie scrie ca exista doar un dumnezeu(cu d mic )Si este un pacat asta.

41 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu nu fac asta.
Eu cred in Dumnezeu nu in moaste, popa sau alte materiale de aici de pe pamant.Nu cred ca trebuie sa imi cer iertare de la un om de rand ca mine ci la mine in gand si suflet de la Dumnezeu.Sunt crestini fel si fel.
Sunt ortodoxa, cred in Dumnezeu dar nu o sa fac nimic din ce fac ei si eu nu cred ca imi e benefic sau ca ajuta.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

In general, cei ce fac aceste lucruri, le fac pentru ca asa au fost invatati de mici sa le faca exact cum am fost eu de mic invatat sa fumez si inca o fac.

Răspuns utilizator avertizat
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

De ce pui intrebari care nu isi au rostul?

Răspuns utilizator avertizat
| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dumnezeu este o poveste frumoasa.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Daca era asa, tu in acest moment nu mai existai si nu iti mai pierdeai timpul pe acest site.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Ce ai scris tu nu are logica.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Nu are logica pentru tine.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Bogdane nu imi bat capul cu tine pentru ca nu are rost. Din partea mea poti sa crezi si in Budha, Brahma, Cheloo si Ombladon. Nu are importanta in cine sau in ce crezi. Stii vorba ai mananci sanatos si ajungi in acelasi loc.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

La fel si din partea mea, eu vreau sa incerc sa te ajut, incerc sa te ajut sa te indrepti, nu vreau sa te las sa mergi pe calea gresita.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Sunt deja pe calea aia happy Nu o sa schimb nimic. Beau mult, fumez mult, sunt ateu de 13 ani. Nu simt nevoia sa fac o schimbare in viata mea. Cel mai important este sa ma bucur de viata fara sa ma gandesc la prea multe consecinte.

Răspuns utilizator avertizat
| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Mersi oricum nu merita sa traiesc prea mult. Viata este oricum destul de mizerabila. happy

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Foarte adevarat, Dumnezeu ti-a dat gandire libera sa te duci unde vrei tu, sa faci ce vrei cu viata ta.
Am mai vorbit cu un ateu care fumeaza, bea, injura si il doare in cot de viata.
Astea sunt pacate lumesti, trecatoare, iti vor da fericirea pe un moment, este? Trebuie sa te gandesti la sufletul tau, nu mai inchide ochii si termina cu prostiile astea... Din ce motiv ai devenit asa? Din cauza anturajului?

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Viata te invata ca cel mai important este sa supravietuiesti. Momentan nu am foarte multi bani. Ma intereseaza sa am bani, fete dragute si o casa misto. Poti sa spui ca sunt o persoana care pune pe primul loc superficialitatea. Nu ma deranjeaza absolut deloc.
Am 24 de ani si nu cred ca lucrurile o sa se schimbe prea curand. Nu sunt un pusti emoist care vrea sa fie in centrul atentiei, ci un tanar dispus sa faca aproape orice sacrificiu pentru a ajunge unde vrea. Scopul scuza mijloacele.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Viata te invata cum sa o traiesti.
Ai nevoie de o sotie, nu de mai multe. Banii sunt lucruri materiale, casele la fel. Pentru ce vrei sa le ai? Crezi ca asta te vor face mai fericit?
Apostolul Pavel spunea "12. Toate îmi sunt îngăduite, dar nu toate îmi sunt de folos. Toate îmi sunt îngăduite, dar nu mă voi lăsa biruit de ceva."

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sa ti-o traiesti cu foloswinking

Răspuns utilizator avertizat
| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Breeee lasa-l pe Pavel. El a murit. Incearca sa nu imi mai dai citate pentru ca nu ma convingi. Daca de exemplu vreau sa lucrez in industria pornografica atunci inseamna ca o sa am ocazia sa ma umplu de bani. Nu m-ar deranja. Nu am nevoie sa mi se spuna ce este imoral si ce nu este. Imoral si imoral sunt doua cuvinte care nu ma intereseaza.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Nu incerc sa te conving, am incercat sa te ajut. Esti liber sa crezi in ce vrea inima ta. Sa ai sanatate, pace si iubire.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Nu am parte de iubire si crede-ma ca o duc destul de bine. Is trist rau de tot si am invatat sa ma impac cu ideea ca fericirea este pentru anumiti oameni.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Iisus Hristos ti-a dat dragostea lui, Iisus ne-a facut fericiti si ne-a dat viata vesnica!

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu sunt povesti si nu sunt nefolositoare. Sunt nefolositoare pentru tine, dar pentru altii sunt foarte folositoare happy

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Ai 20 de ani si crezi. Am 24 de ani si de 13 ani nu m-am mai gandit la Jesus si sa stii ca imi prieste.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta e viata facuta pentru oameni, plata pacatului este moartea.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

O vom avea, doar ca trebuie sa facem ceva inainte de asta.

Răspuns utilizator avertizat
| NuImiPun a răspuns:

Nu toate religiile se inchina sau pupa idoli. Exista mai multe minoritai etnice in Romania care nu fac asta. Despre care se spune ca ar fi religii satanice pentru ca nu au alt ceva ce sa spuna despre ele. Chiar daca ele se bazeaza pe implinirea bibliei.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru NuImiPun):

Satana nu exista asa cum nu exista nici Dumnezeu. Nu exista religii,, satanice". Daca vrei sa verifici asta du-te la un satanist si intreaba-l de Liturgia neagra. Este destul de bizar ca oamenii din Raomania inca mai cred in Dumnezeu avand in vedere ca majoritatea oamenilor nici macar nu stiu daca Dumnezeu a existat sau nu.