| Maria_Ana_1987_EZTe a întrebat:

Cui i s-a mai întâmplat și ce ar vrea sa însemne? Dimineață soțul meu sa plece la munca, când a deschis ușa, a găsit jos o farfurie cu o păpușă arsă, usturoi și nișe hârtii arse. Nu cred în astea, nu am crezut niciodată însă îmi este teama de vreo nebuna, am vorbit cu omul de servici și mi-a spus ca a mai găsit acum doua zile la fel tot la noi la ușă. Suntem noi în acest bloc, ma gândesc ca o fii vreo gluma proasta a unei nebune, dar sunt și inspaimantata.

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Probabil este cineva rău intenționat. Dar nu înseamnă nimic și e foarte bine ca nu crezi în asa ceva.

| T0T a răspuns:

Pune camere de supraveghere.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Crezi sau nu crezi?
Aceasta este intrebarea.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Se poate să fie încercări de a invoca un blestem. Să nu te temi. Dacă ai Numele Domnului în gând, nu se va lega blestemul. Totuşi, dacă se întâmplă unele lucruri mai,, interesante" îți recomand să ceri săvârşirea Moliftelor.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj privat

| Maria_Ana_1987_EZTe explică:

Am camere de supraveghere pe scări, pe seara ma întâlnesc cu administratorul, dacă nu-mi da voie sa vad cine face asta. apelez la politie

| doctorandus a răspuns (pentru Maria_Ana_1987_EZTe):

Si Politia ce sa faca? Vrajitoria nu este o infractiune. Cel mult ar fi infractiune sa fii escrocat sau santajat de o vrajitoare.