| AvalohAlyn a întrebat:

Cum a aparut omul sau viata daca nu exista Dumnezeu?
PS:Eu cred in Dumnezeu.Si cred ca El e Creatorul omului si al vietii dar vreau sa va intreb pe cei ce au alta parere.

31 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Iti raspund in 2017, cand ai sa repostezi intrebarea asta pentru a 17.000 oara.

| AvalohAlyn explică (pentru Inferno):

Sincer,asta cu omul si viata nu am mai pus-o cred.raspunde la intrebare si lasa comentariile evident daca vrei ca nu te oblig.Sincer,la cate intrebari am pus nici nu mai stiu daca am mai pus-o.Hehe.Ai un raspuns?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum ne'a creat ...ma rog, Dumnezo'?
Hai ..scuipa tot ce sti...

| aabaaab3278 a răspuns:

A, deci mai bine e sa cred ca totul a aparut din nimic, fara vreun motiv, nu? laughing

| Kaleo a răspuns:

Alexandre, de ce mosule jignesti, daca esti ingramadit si vai de capul tau? Care parte a stiintei este atat de clara incat sa iti explice aparitia vietii si a omului?

"mai repede crezi in pinochio decat in biblie." - Doar tu mai poti crede in Pinocchio la varsta asta. laughing

| Kaleo a răspuns:

Omul a pus o intrebare simpla. Observati reactiile micimii si prostiei, parerile alora toba de carte si total „neignoranti":

1. Intrebarea e pusa prea des, de parca ar fi raspuns cineva pana acum la ea.

2. „esti un pusti ignorant", de parca daca ar fi pusti nu ar avea dreptul sa invete, iar daca pune intrebari nu este clar ca NU este ignornt. Dhaaa!

3. „Biblia este falsa, Pinocchio e real", de parca despre Biblie se vorbea in intrebare sau de parca noi nu am sti ca aparitia vietii din chimic este un basm prost.

4. "Care este varianta teista?"

5. „Eu nu cred in mana divina ci exista biochimie", de parca nu s-ar fi clarificat ca biochimia NU ofera aceste raspunsuri.

6. „Nu pot explica pentru ca nici altii nu pot explica existenta lui Barbosu", de parca daca altul este prost eu imi pot permite sa folosesc asta ca argument pentru propria prostie.

7. „Cum ne-a creat Dumnezeu?"

Bai desteptilor, voi ati auzit de raspunsul „nu stiu"? NU era mai bine sa va abtineti, decat sa faceti dovada propriei saracii?

| AvalohAlyn explică (pentru Kaleo):

Vreau sa te corectez, am spus ca eu cred in Dumnezeu nu ca nu cred.Merci de raspuns.

| Kaleo a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Asa e, ai dreptate. Am corectat. happy

| Kaleo a răspuns:

Du-te ma si fa pasi! Nu are nici o legatura credinta unora cu prostia altora... happy

| Oxymorone a răspuns:

Daca ne intrebi pe noi astia care suntem de alta parere, sper ca ai si argumente serioase care sa ne dovedeasca in amanunt contrariu'. Uita-te pe net dupa Darwin, el a pus problema inaintea tawinking (desi foarte sincer iti spun ca este cam eronata treaba )

| AvalohAlyn explică (pentru Oxymorone):

Vreau sa aud si varianta ateista. Daca exista. Ceea ce nu cred.

| Oxymorone a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Varianta ateista se bazeaza pe existenta unui anume BIG BANG care spune ca intregul Univers a aparut dintr-o singularitate densa acum 13 milioane de ani. Stim cu totii ca oamenii in general fug de ceea ce se tem si in cazul nostru, de existenta unui Dumnezeu care judeca.

| minrest a răspuns (pentru Oxymorone):

Daca e eronata, de ce sa ma uit. Cam eronat inseamna eronat.

| Oxymorone a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Incearca sa intrebi un ateu in ce mediu s-a format singularitatea aia si ce este ea si vei fi suprins de faptul ca este ateu si nu stie de ce.

| Oxymorone a răspuns (pentru minrest):

Eronat din punctul meu de vedere, fiecare are dreptul sa creada ceea ce vrea.

| mentholinks a răspuns (pentru Oxymorone):

E vorba de 13 miliarde de ani si parerile intre oamenii de stiinta sunt impartite la fel cum parerile despre Dumnezeu sunt impartite intre cei care cred. Toti sunt in confuzie totala. Eu unul ma bucur ca exista Isus.

| Oxymorone a răspuns (pentru mentholinks):

Adevarat.

| doctorandus a răspuns (pentru Oxymorone):

Lol, man. Cate prostii poti sa debitezi. Teoria Big Bangului nu este ateista, ci mai degraba papistasa.

Răspuns utilizator avertizat