| Lex169 a întrebat:

Cum aflu care este ingerul meu pazitor? Fara raspunsuri de gen "Intreaba-L pe Dumnezeu"

fundita!^^##**

Răspuns Câştigător
17 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Ce esti asa de curioasa ce inger decide Dumnezeu sa trimita in cazul in care ai nevoie? Oare nu Dumnezeu este Cel care stie pe cine sa trimita in cazul in care ai probleme ca sa treci peste ele? Roaga-te Domnul si El intotdeauna iti va trimite ajutor in caz de nevoie! Ajutorul potrivit.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Fumeaza marijuana, sigur iti vei vedea ingerul asa

| aliceinchains a răspuns:

Doh, ce prostie de întrebare! În primul rând, nu există îngeri păzitori și prostii din astea, cine și-a bătut joc de tine? laughing

| BrD a răspuns:

Pentru cei nascuti:
Duminica ingerul pazitor este arhanghelul Mihail, chakra corespondenta este chakra 1 iar piatra protectoare este ochiul de tigru sau hematitul

Luni ingerul pazitor este arhanghelul Gabriel, chakra corespondenta este chakra 2 iar piatra protectoare este citrinul, carneolul sau topazul auriu

Marti ingerul pazitor este arhanghelul Camael, chakra corespondenta este chakra 3 iar piatra protectoare este piatra soarelui, chihlimbarul sau citrinul galben

Miercuri ingerul pazitor este arhanghelul Rafael, chakra corespondenta este chakra 4 iar piatra protectoare este aventurinul, cuartul roz sau smaraldul

Joi ingerul pazitor este arhanghelul Metatron, chakra corespondenta este chakra 5 iar piatra protectoare este lapis lazuli, turcoaza sau acvamarinul

Vineri ingerul pazitor este arhanghelul Uriel, chakra corespondenta este chakra 6 iar piatra protectoare este ametistul, fluoritul sau azuritul

Sambata ingerul pazitor este arhanghelul Cassiel, chakra corespondenta este chakra 7 iar piatra protectoare este cuartul de stanca sau diamantul

| Esperança a răspuns (pentru BrD):

Aoleu... dar de unde le scoti frate? laughing)

| BrD a răspuns (pentru Esperança):

De pe net thinking de pe site'ul ala tongue

| Esperança a răspuns (pentru BrD):

Da, pai vad ca netul le stie pe toate... dar asta nu inseamna ca tot ce e pe net e si adevarat! Dumnezeu nu numara zilele ca si omul, la El o zi e ca o mie de ani si o mie de ani ca o zi! deci noi putem spune ca azi e sambata,dar la Dumnezeu este infinit! Si pe langa asta, Dumnezeu nu creeaza program ingerilor, ci trimite dupa necesitatea problemelor omului pe cineva sau vine chiar El Insusi!

| BrD a răspuns (pentru Esperança):

De unde dracu stii tu cat e o zi acolo, sau cum trimite el ingeri si toate alea? Esti nebun ma

| Esperança a răspuns (pentru BrD):

Nebun esti tu ca habar ai ce spui.

| Stefanescu_Darvari_Magdalena_1948 a răspuns (pentru BrD):

Acesta mi se pare run aspuns valabil chiar dacă este din 2011.
Mulțumesc.

| Lex169 explică:

BrD ti se retrage funda si ii multumesc f mult lui simona 2014.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Sincer,decat sa te mint mai bine iti spun drept "noi nu avem de unde sa stim"in nici o carte nu scrie, cu toate ca, cred in Biblie sunt ceva informatii cu privire la intrebarea asta. Sper ca te-am ajutathappy~!

| cromartie a răspuns:

Nu ai cum sa stii

| simona2014 a răspuns:

Pai simplu daca ai avut o verisoara sau verisor, frate, sora si ti-au murit ei sunt ingerii tai pazitori de exemplu si eu am avut o verisoara si mi-a murit si ea este ingerul meu pazitor aceeasi intrebare o puneam si eu mamei mele cand eram putin mai mica si imi zicea ca verisoara mea si nu arata pe net cum ti-a dat brd nu exista asa ceva pe net alea sunt porcarii care le pun aia pe net sa umple capul la copii cu prostii chiar si rude mai mari daca ti-au murit pot fi ingeri tai sper ca te-am ajutat :*love struck sper sa imi dai fundita scuzati greselile de ortografie

| Lex169 explică (pentru simona2014):

Imi pare rau ca am dat lui BrD.Tu ai raspuns mai tarziu.Tu ai fi meitat funda.

| simona2014 a răspuns (pentru Lex169):

Multumesc oricum

| Stefanescu_Darvari_Magdalena_1948 a răspuns:

Fundita^^##**