| Lace a întrebat:

Cum concepi tu "viaţa" după moarte?

20 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Nu cred în aşa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns:

Ce-mi place de voi! laughing
Daca exista Dumnezeu...ați încurcato rău de tot!

Răspuns utilizator avertizat
| aliceinchains a răspuns:

Ceva ce nu există!

| Bogdanux a răspuns:

Un intuneric.

| Minks a răspuns:

O data cu mine moare tot, constiinta, perceptie. orice. Deci viata dupa moarte e inexistenta.

| ML001 a răspuns:

O viata eterna in adevar si dragoste pentru Cel ce Te-a creat! asta daca nu ajungi in iadbig grin...

Răspuns utilizator avertizat
| Deny1333 a răspuns:

Dacă ar fi să spun ce cred eu, aş zice că nu mai există viaţă după moarte sau, că dacă ar exista, ar fi prea penibil ca de fiecare dată când mori să te reîncarnezi în alt om, lângă alte persoane. Mi se pare stupid şi nociv sufletului.

"Viaţă după moarte" e o poveste de încurajat copiii. Dacă nu te reîntâlneşti cu persoanele "din viaţa anterioară", degeaba ar exista.

| FărăCapsLock a răspuns:

Cea mai idioată întrebare.
Ce ne zice dex-ul că este moartea? „Sfârșitul vieții". Adică END! Adică STOP! Adică GATA!
Să-ți pun o întrebare, și-ți răspunzi singură la întrebarea „Oare cum e după moarte?". Ia zi, cum era înainte de naștere? Cum era înainte de viață?
Da, exact. NIMIC!

| Lace explică (pentru FărăCapsLock):

Nu ţi-am cerut părerea dacă e idioată întrebarea sau nu. Exact ca majoritatea răspunsurilor, nu concep o altă viaţă. Dacă erai atât de inteligent(ă) îţi puteai da seama de ce am pus cuvântul "viaţă" între ghilimele.Intenţia mea era una de a vedea concepţia fiecăruia, cum ar vedea acel moment care la un moment dat ne va ajunge pe toţi. Data viitoare te rog să nu mai răspunzi cu o anume superioritate asupra unei întrebări neînţelese de tine pe deplin.

| FărăCapsLock a răspuns:

@Lace
Ok, ai dreptate. Am sărit prea aiurea.
Și da, acum am înțeles ce vroaiai să zici.
Toate scuzele mele, altă dată o să am mai multă grijă.
Salut. happy

| sorinL1 a răspuns:

Oase intr-o cutie de lemn.

| Laurretta a răspuns:

Inexistentă!

| Hazelnuttie a răspuns:

Nu o concep. :d

| LiaPaula10 a răspuns:

Eu cred ca mult mai bine decat pe pamant!

| Lace explică (pentru LiaPaula10):

Cum anume mai bine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LiaPaula10):

Ne casatorim in lumea de dincolo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca viata inainte sa te nasti asa te simnti