| RAY a întrebat:

Cum il percepeti voi pe Dumnezeu? adica ce este Dumnezeu pentru voi?

12 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Eu percep Existenta ca Dumnezeu, consider ca Sursa nu doar acestui univers, ci a tot ce exista e o forma vie de energie.

| RAY explică (pentru SG1995):

Panteism?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Cam ceva de genu, amestecat cu crestinism si ocultism, o ciorba. laughing

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Dumnezeu pentru mine este viata. Este viata pe care el mi-a dat-o prin moartea fiului sau pe cruce.

| verfct a răspuns:

Nu stiu ce e dar stiu ce NU e.

| POLINOM a răspuns:

Tatal tuturor, mama tuturor, familia tuturor, creatorul tuturor.

| RAY explică (pentru POLINOM):

Dar cum il percepi tu? nu ceea ce ce este el, vezi ras lui seby, de exemplu eu percep soarele ca fiind insati viata, energia noastra de zi de zi

| Chesssss a răspuns:

Il percep ca fiind ceva fictiv si rau si nu inseamna nimic pentru mine.(nu sunt ateu)

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Chesssss):

Dumnezeu a dat totul pentru tine si minewinking
Dumnezeu e bun, drept si iubitor.

| SG1995 a răspuns (pentru Chesssss):

De ce si rau, daca e fictiv?