| 1Mihai1 a întrebat:

Cum L-ai cunoscut pe Dumnezeu? Cum ai ajuns la El?

10 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Tu iar faci propaganda pro-ortodoxa, anti-tero obosit? E nevoie de o habotnicie si lipsa de gandire fara margini sa spui ca ai cunoscut un tiran imaginar, doar pentru ca ai simtit cum se pogoara asupra ta "dragostea" tiranului imaginar sau fantoma sfanta.S'teti penali!

| 1Mihai1 explică (pentru Dumnezău):

Ce propagandă, mă!? Măcar ştii ce înseamnă?

| Toluk19 a răspuns:

Dumnezeu s-a aratat prin Iisus Hristos, va judeca lumea prin Iisus Hristos si va mantui lumea pin Iisus Hristos!
Biblia iti deschide sufletul si iti arata adevarul, multe versete sunt in care mi s-a intimplat cu adevarat ce scrie acolo!
Iisus este viu in Veci!

| danay72 a răspuns:

Au venit la noi Martorii lui Iehova si au raspuns din Biblie la toate intrebarile pe care le aveam despre Dumnezeu.Dar si despre suferinta si problemele de azi, de ce le permite Dumnezeu si faptul ca au adus argumente biblice si nu parerile lor personale, m-a facut sa-mi doresc sa cunosc mai multe despre Dumnezeu si sa ma apropii de El. Iacov4:8

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu l-am cunoscut ca nu sunt schizofrenic.

| SystemFucker a răspuns:

Pe un site de matrimoniale. insa el statea in constanta, deci am ajuns la el cu renul.

| Urpaniel a răspuns:

O lanternă si un snickers.
Subiectul "dumnezeu" încă lipseşte totuşi.

| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns:

Citind din Biblie intelegi sa il cunosti pe Dumnezeu, din punct de vedere teoretic, ajungand sa te schimbi si sa fi pe lacul lui, practic zi de zi esti sub ocrotirea lui actionand pentru tine.(pe scurt).

| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns:

Personal am fost si ajutat de Martorii lui Iehova, printr-un studiu biblic.

| rusel a răspuns:

Din cate imi amintesc, parintii iti spun despre Dumnezeu de cand esti mic, Dar cand cresti pe la 12 ani cam asa, tu singur incepi sa-l cunosti pe Dumnezeu, Cu Biblia, in ea scrie Foarte mult despre Dumnezeu si mai ales daca iti place, incet cu, incet, incepi sa te apropri de el.