| SuckDreamLoveH a întrebat:

Cum l-ati cunoscut pe Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Pe facebook : https://www.facebook.com/eusuntdumnezeu

23 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

N-ai cum să cunoşti ceva ce nu există. E ca şi cum m-ai întreba cum l-am cunoscut pe Moş Crăciun. Care e diferenţa obiectivă? Dumnezeul tău e o contrucţie socială şi temporală. Dacă te-ai fi născut în alte părţi ai fi avut alt Dumnezeu. Dacă te-ai fi născut în Norvegia acum un mileniu ai fi crezut în Odin.

| Inferno a răspuns:

Eram intr-un WC public, stau ce stau pana ma uit la peretele din dreapta pe care vad scris cu negru : "Dumnezeu e calea."

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Si sa pierd ocazia de a te ironiza? Cred ca glumesti.

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

In urma unui studiu aprofundat al Bibliei.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns:

Aici am scris experienta aceasta: http://www.tpu.ro/......l-cu-cele/

| Holiday a răspuns (pentru anonimg):

Da, era destul de nasoala armata, mai sunt cazuri care au ramas cu sechele...

| Doub a răspuns:

A fost singurul care m-a salvat.

| Holiday a răspuns:

Era o poveste...aaa...nici nu mai stiu cum ii zice, cu unii de faceau tot felul de tampenii in numele unui personaj caruia ii ziceau Dumnezeu. De ala vorbesti?

| CinevaNou a răspuns:

Am ramas blocat in lift cu el, ii place sa se joace la butoane.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Prin intermediul studiului aprofundat al Bibliei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, ce intrebari tampite puneti...

Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Minune este ca unii inca mai cred in minuni facute de personaje din povesti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu doar am auzit de el.
Era iarna, frig si cautam un adapost la o manastire.Eram sigur ca ceva nu e in regula in acea zi, drept dovada ma intalnisem cu primul meu om de zapada spanzurat.
La usa, o silueta slabuta si cu cearsaf negru ne imbie in incinta spunand "Dumnezeu e inauntru cu noi."Un caine in fata unei sobe, cu codita lui in mana se lauda cu grai omenesc: "am prins-o, e chiar in labutele mele, iti vine sa crezi, dupa atatia ani?!?"
Pe mese nu era nic, nic...da nic! cred ca greva foamei acolo era contra cost si daca iti ramanea, puteai lua la pachet.
El, nu s-a aratat, dar nu-i timpul pierdut. sad

Răspuns utilizator avertizat
| Lagorúthon a răspuns:

Ne bem cafeaua in fiecare dimineata, jucam o tabla, mai mancam un covrig. Trece ziua, se duce la culcare si o reluam.

| LiviuBz93 a răspuns:

M-am nascut in aceasta lume!