| Defreyor20 a întrebat:

Cum l-ai cunoscut pe Dumnezeu?

23 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Prin muzica.

| RAY a răspuns:

Care din ei? pe zeus l-am intarnit intro noapte furtunoasa imi facea lumina adica arunca cu trasnete nebunu spre mine, pe afrodita am intarnito intr-un club isi arata formele

restul le intarnesc noaptea in somn vb cu ei despre cum e viata acolo pe venus, marte, jupiter cica e cald acolo ce frumos

profil-blog

| RAY a răspuns:

Ce stari ai sunt curios?

| RAY a răspuns:

Stari normale in care cateodata esti nervos, calm, chestile astea pot fi din cauza unei suparari, dureri, fericiri etc
nu cred ca esti posedat fi serios alex

| RAY a răspuns:

Fiecare din noi trecem dintr-o stare in alta, nu suntem roboti programati sa avem acelasi stare mereu

| RAY a răspuns:

Ce spune sora ta cand i spui ca esti ateu?

| RAY a răspuns:

Din moment ce traditile sunt transmise din tata in fiu desigur ca sunt pastrate, o data cu traditile se pastreaza si religia

| Narfundo a răspuns:

El ma protejat de diavol.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

Şi diavolul de unde a venit în mintea ta (sunt sigură că în minte era)? Din învăţătura creştină, nu? Nu minţi, că e păcat laughing)

| Narfundo a răspuns (pentru Mădă0611):

Ma tem ca nu stiam nimic din invatatura crestina cand am cunoscut fortele raului.Nu poti spune ca mintea este mereu rodul oricarui lucru.Imi pare rau daca asa gandesti.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

Ba da. Ciudat că la nick-ul tău crezi altceva. Mi-e greu să cred că creierul poate procesa o informaţie pe care nu o deţine, e imposibil. Trebuie să fi auzit/văzut ceva. Un copil nu se teme de întuneric dacă nimeni nu i-a insuflat teama asta. (exemplu)

| RAY a răspuns (pentru Narfundo):

L-ai vazut pe satana unde?

| Narfundo a răspuns (pentru Mădă0611):

Problema ta este ca nu crezi in lumea spirituala. Exista doua lumi.Cea fizica si materiala si cea spirituala si energica.Crezi ca esti o buna psiholoaga? Eu ma descurc mai mult pe parapsihologie, caci nu pot ajuta un om fara sa aduc in discutie divinitatea si orice este legat de lumea spirituala.Ma uimeste faptul ca esti fata si totusi vorbesti de creier, organe si etc. Unde este puritatea si fericirea din tine? Cu putina dragoste si romantism vindecam si pe satana.Gandeste-te putin si nu mai cauta raspunsuri atat de logice.Vezi tu, biblia este lipsita de logica, deoarece este o carte in care apar multe invataturi si simboluri.Nu ai sa fi psiholoaga fara paranormal.Biblia nu vorbeste despre un diavol cu coarne care musca din oameni.Este simbolic.Raul este invizibil.Este o energie ce influenteaza.Pot sa iti explic pana maine, pentru ca tu nu vrei sa intelegi si te crezi si foarte desteapta pe deasupra.Esti aroganta.Pa

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

App, învăţătură creştină poate să fie doar atât: dumnezeu - bine/bun, diavol - rău. Dacă nu ştiai asta, cum ţi-ai dat seama că ai avut de a face cu cel rău?
Nu te speria, nu te atac, sau ceva, întreb doar happy

| Narfundo a răspuns (pentru RAY):

Nu l-am vazut nicaieri.L-am vazut ochii mintii intr-un fel.Pe Dumnezeu si pe diavol nu ii poti vedea ci doar simtii.De multe ori poti vedea totusi lucrarea Domnului sau diavolului chiar in oameni sau locuri lucrate de oameni.Se zice ca in copilarie te temi de diavolii din intuneric pe care nu ii vezi,deoarece ei nu exista in aceasta lume fizica materiala. Apoi cand realizezi si te faci mare ca ei nu iti pot face rau,actioneaza prin oameni indraciti si ajungem sa fim deprimati, suparati, sinucigasi, bolnavi, la randu nostru devenim indraciti. Daca esti suficient de inteligent poti invinge diavolul si te poti proteja de ispitele lui.Sti ce il doare cel mai tare? Atunci cand vindeci pe cei indraciti.Cu cat bunatatea iti va fi mai mare cu atat vei putea cunoaste un om mai repede si il vei putea ajuta.

| Narfundo a răspuns (pentru Mădă0611):

Hm.Nu ma sperii stai in liniste. Dumnezeu e mai mult decat bun si diavol rau.Cauta in sufletul tau,daca ai asa ceva{banuiesc ca ai,cu totii avem} si vei descoperii cate lucruri ofera aceste personaje simbolice din lumea spirituala. Dumnezeu poate insemna dreptate,durere,dragoste,mila,simplitate,fericire. Diavol poate fi durere, pofta, nervozitate, complicatii, amagire si tot asa.Recunoaste ca nu ai habar despre lumea spirituala.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

"Eu ma descurc mai mult pe parapsihologie, caci nu pot ajuta un om fara sa aduc in discutie divinitatea si orice este legat de lumea spirituala." Asta funcţionează doar cu oamenii credincioşi.
Văd că fugi. În fine. Pa laughing

| RAY a răspuns (pentru Narfundo):

Nu stiam ca mintea vede, saraci orbi ei au mintea oarba, de unde atractia ta fata de diavol, dumnezeu?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

Nu mai am pentru că nu mai cred, am înlocuit totul cu puterea minţii, autosugestia. Cu cât dai mai multe informaţii creierului despre lumea spirituală, cu atât o să transforme spiritualul în fizic, imaginarul în real.

| dracu14 a răspuns:

Cine e dumnezeu? n-am auzit de el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram prieteni candva...

| gfghn a răspuns:

Studiind Biblia.

| Defreyor20 explică:

L-am cunoscut pe Dumnezeu fara biblie.