| Superior a întrebat:

Cum poate Dumnezeu si domnul nostru Iisus Hristos sa asculte inima tuturor oamenilor?

9 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Dumnezeu are acces la gandirea tuturor fiintelor vi din Univers prin intermediul celei de a treia fiinta a Dumnezeirii, Duhul Sfant. Cum face acesta acest lucru nu a fost explicat asa cum nici natura acestuia nu a fost facut cunoscuta, singurul lucru cunoscut este acela ca Duhul Sfant este singurul Dumnezeu care este pe pamant la ora actuala, ca stie ce gandim, ca este SINGURA LEGATURA dintre om si Dumnezeu si ca daca persistam in a pacatui INTENTIONAT si CONSTIENT ne paraseste iar acest lucru are consecinte VESNICE (pacatul ce nu se poate ierta).

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu poate citi inima oamenilor, pentru ca este Creatorul nostru și are aceasta capacitate de a ști ce simțim, gandim.

| Superior explică (pentru danay72):

Dar in acelasi timp sau pe rand?

| danay72 a răspuns (pentru Superior):

În același timp deoarece Dumnezeu arata o capacitate uluitoare, nu este ca noi oamenii care nu putem asculta 2 oameni deodată.

| RAY a răspuns:

Asta e ceva metaforic nu o lua la propiu

| corbulalbrosu a răspuns:

Printre acele inimi ascultate, sunt si inimile ateilor? sau ei sunt exclusi de la consultatia gratuita? laughing

| Clorox a răspuns:

Nu o fac, nu exista!

| SuNaM a răspuns:

Prin insusi fiinta Lor.Prin simplul fapt ca sunt omniprezenti.Sunt peste tot, dar intr-un mod spiritual.Ingerii,sfintii si in special Maica Domnului sunt randuiti special pentru a duce rugaciunile oricarui om catre Dumnezeu, dar din pacate acum munca le este mai usoara, pentru ca putini se mai roaga si pentru ca rugaciunea sa fie dusa si PRIMITA trebuie sa fie una curata, sincera si cu folos.(Nu cere masini sau femei, pe langa ca nu este primita iti mai pierzi si timpul)

| urseyul a răspuns:

Cred ca doar un medic poate sa iti asculte inima, si sa ti se efectueza o electrocardiograma. si bine spune domnul nostru, ca alti domni de prin alte religi nu cred ca pot