| niccelmic a întrebat:

Cum poate Dumnezeul cel unic sa aiba copii intr-o religie si in alte doua religii acelasi Dumnezeu unic sa nu aibe copii?

Daca acest lucru nu poate exista ...atunci Cine minte?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Doar Biblia nu minte, daca vrei sa afli adevarul biblic, analizeaza aceasta carte si vei vedea cate minciuni vei descoperii la religile de azi. Oricum, partea buna e ca exista o religie adevarata. 2Timotei3:16,17.Isaia43:10-12.

| RaduMD a răspuns:

Nu pot fi toate religiile adevărate, fiindcă sunt diferite. Urmarea logică este că fie o singură religie este adevărată, fie niciuna.

Dumnezeu unic nu are copii. Dumnezeu unic este Tatăl, Fiul şi Sfântul Spirit.

| niccelmic explică (pentru RaduMD):

Conform carui verset din scriptura?

| raymusic5432 a răspuns:

Eram in anul 1654 cand mergeam la bisserica ca tot omul era asa frumos duminica se ardea vrajitoare,luni ateii, martii agnosticii, miercuri ortodocsi, jos cea a mai ramas, imi amintesc ca faceam sex doar noaptea si atunci cu ochii inchisi sa nu vad pe dumnezeu cum ma priveste, am o prietena se numeste a eu ma numesc b sti ca daca facem dragoste oare ce litera producem, tot imi amintesc de cand mam nascut in timpul razboiului eram printre gloante pe acolo, ba nene viata e grea in timp de razboii, tocmai mi-am luat doza de cocaina si heroina ce ciudat am 2 halucianti in acelasi timp, intrebarea ta nu stiu daca exista

| iamy a răspuns:

Tu ce zici? Primii copii a lui Dumnezeu erau catolici? Sau ortodocsi? (ma refer la Adam si Eva) Toti suntem copiii Lui.
Religia e doar o mare si profitabila afacere.

| SergiuOsan a răspuns:

Religiile sunt create de oameni. Sunt perceptii. Dupa parerea mea nici una nu are dreptate deoarece toate credintele din momentul de fata prezinta intrebari fundamentale la care nu se poate raspunde.