| anonim_4396 a întrebat:

Cum poți avea un viitor frumos?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Din punct de vedere biblic, dacă studiezi atent Biblia si aplici ce înveți. Faptul de a înțelege ce anume cere Dumnezeu de la noi, ne ajuta sa fim fericiti, împliniți și cu un viitor frumos.

| T0T a răspuns:

Muncind. Asta ține în primul rând de tine. Mai e și partea cu materia cenușie pe care deja o ai sau nu din naștere și pe care o poți dezvolta tot prin muncă. Nu vreau să spun de partea unde ai șansa să ai pile, condiții satisfăcătoare unde să te dezvolți sau să fii un pupincurist, un lingușitor. Chiar și așa, cea mai sigură metodă am spus-o în prima propoziție.

| DeyCj a răspuns:

Simplu.Construidu-l tu aşa cum consideri tu că e bine pentru tine.Cum ţi-l faci aşa îl ai.

| Clorox a răspuns:

Ai nevoie de cap si de un gram de noroc, credinta nu prea iti da sa mananci.

| DeyCj a răspuns (pentru Clorox):

Nota 10 happy.

| xerxes1 a răspuns:

Gandind pozitiv. Cumva avem puterea sa schimbam realitatea.
Trebuie sa-ti doresti si sa fii convis ca este posibil.
Iar pe sceptici sau asa- zisii realisti sa-i ocolesti si sa fugi de ei ca de ciuma.In general ajung niste ratati daca ii observi mai mult timp.
Marii inventatori sau persoanele care au realizat intr-adevar ceva nu i-au bagat in seama pe cei care le ziceau ca nu se poate.

| aumih16 a răspuns:

Din punct de vedere politic! nu prea poti avea un viitor frumos!

| Mclaren12 a răspuns:

Muncesti pentru ce iti doresti. Acum depinde ce inseamna pentru tine un viitor frumos. Inseamna sa ai multi bani si sa faci ceva ce nu-ti place neaparat sau sa faci exact ce-ti place dar pe o leafa mai mica?

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Viitorul nostru fericit depinde de Dumnezeu care ne-a creat si care stie ce este mai bun pentru noi.Studiază Biblia aduți viata in armonie cu învățătură biblică respecta ceea ce este scris in ea si ve-i găsii adevarata viata si fericire durabilă.