| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti scapa de o persoana care te domina mental, energetic si iti anuleaza vointa personala?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Cum adica iti ''anuleaza vointa''? Cumva corpul tau devine automat la comanda gandurilor manipulatorului? Nu cred. El,cel mult,te poate influenta in asa fel in cat tu sa crezi ca e mai bine sa gandesti sau sa faci intr-un fel,dar e decizia ta daca il iei in seama. Mai mult de atat,tu esti responsabil pentru propriile fapte in societate,si la nivel mental,pentru propriile ganduri. De aceea gandeste fiecare pentru el si de-asta nu exista modalitatea de a citi sau a ti se citi gandurile. Sunt confidentiale. Fiecare are o ''lume'' a lui numita minte unde face ce vrea. De acolo,trecerea in lumea reala si invers,cursul acesta,poate fi influentat, dar nu controlat.
Ce poti face ca cei din jur sa nu INCERCE sa-ti mai controleze gandirea? Sa nu le dai ocazia sa-ti reproseze ceva. Cum faci asta? Nimic mai simplu. Arata-le ca nu te simti vinovat pentru nimic si ca nu iti este rusine cu propria persoana. Pentru asta trebuie sa crezi intai in tine. Daca doar pozezi asa, nu vei deveni credibil si nici imun. Oamenii sunt controlati prin sentimente de vinovatie, rusine ce provin toate din frica personala.
Cand vei fi liber, cel mai probabil vei fii pentru ca asa ai ales tu sa fi!

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

O eviti. Iar dacă insista, ii spui sincer adevărul.

| reihiuke a răspuns:

Iti anuleaza vointa personala? asta e tare de tot laughing in primul rand invata ca oamenii nu au vointa personala

Răspuns utilizator avertizat
| AlexeHellsing a răspuns:

Pur și simplu o ignori. Asta e tot ce trebuie să faci. Încearcă să nu-ți mai pese de încercările ei de a-ți face rău și vei vedea că nu te va mai influența nimic.

| Elide a răspuns:

Poate fi vorba de un vampir energetic...caută pe google vei găsii multe despre ei și cum sa scăpa de ei