| Dorugar a întrebat:

Cum va explicati faptul ca in spitalele moderne si bine dotate, chirurgii fac zilnic cate o minune, adica zeci de mii de minuni in fiecare zi, iar Isus Christos si biserica lui nu fac decat cate una la 100 de ani, dar nici aceea nu este dovedita ca ar apartine acestora?
Oare in aceste conditii nu ar trebui sa ne rugam la Sfantul Spital care ne mantuieste pe fiercare dintre noi in viata noastra decat sa mergem sa ne rugam in bisericile in care il slujesc preotii pe Mamona asa cum ne invata rabinul Isus in Biblie la 6, 24

2 răspunsuri:
| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Hristos s-a facut doctor acuma? Pffuuuui, hai sa-i pupam toate bandajele si sa ne rugam la Sfantul Stetoscop.

| Dorugar explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Dar ce s-a facut?
Cumva Cel cu Coasa! Zic asta ca nu mantuieste prin vindecare ci luandu-ti viata!
Evident ca decat sa pupi ciolanele lui Parascheva si sa lingi icoanele pline de scuipati, mai bine iti pupi bandajele curate care te ajuta la vindecare si sa te rogi la Sfantul Stetoscop care ajuta la salvare, adica la mantuire.
Pai cum gandesti?
Aiurea?