| Moisie a întrebat:

Tinand cont de faptul ca religia crestina este numita "Religia Iubirii", si ca iubirea vine in inimile oamenilor direct de la Dumnezeu, cum isi permit preotii sa nu binecuvanteze iubirea dintre doua persoane de acelasi sex, pentru ca, nu-i asa, iubirea vine de la Dumnezeu?
De ce credeti ca popii nu respecta ceea ce El Dumnezeul sadeste in inimile oamenilor?
Sa fie oare din cauza ca se adevereste ceea ce a spus Isus, si anume ca preotii il slujesc pe Mamona si nu pe Dumnezeu?
Sa nu intelegeti ca eu gasesc normala casatoria intre 2 persoane de acelasi sex, dar eu unul nu ma laud ca sunt "religia Iubirii", cine se lauda ca asa este, nu are decat sa binecuvanteze CASATORIA celor care se iubesc, indiferent de sexul lor.

10 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Isi permit, ca, dupa tine, ar trebui sa binecuvinteze si iubirea cu o capra.

| Moisie explică (pentru costis):

Nu dupa mine, ci dupa FAPTA SA!
Daca Dumnezeu a dat in inima ciobanului acel sentiment de iubire pentru Miorita, evident ca ar trebui binecuvantata de preoti si relatia de iubire dintre ciobanu Bucur si Miorita.

| danut a răspuns:

Fiindca asa a spus Dumnezeu iar noi credem ce a spus EL Adica ca toti poponauti si lezbienele care NU VOR sa-si modifice comportamentul sa fie materie de folos pentru FOC.

| Moisie explică (pentru danut):

A spus Dumnezeu asa ceva?
Unde a zis ca eu nu l-am auzit desi ascult des Radio Vatican?
Poi nu EL este acela care a dat acea iubire in inimile oamenilor?

Poi vrei sa zici ca Dumnezeu una zice si alta face?

| zurick a răspuns:

Băi,tu nu știi nimic?
Nu știi că nu mai popii sunt persoanele care pot interpreta biblia?(asta conform profului ipocrit de religie)
Ce dacă se găsesc ei deștepți chiar dacă greșesc, noi n-avem voie să le spunem ca greșesc că alt fel o să ardem în iad.(de parcă ei ar fi zeii ce hotărăsc dacă mergem în iad sau nu)

| Moisie explică (pentru zurick):

Pai evident ca toti crestinii vor arde in Iad, indiferent de cat de "sfinti" isi imagineaza ca sunt!
Si asta pentru ca crestinii nu urmeaza Legea lui Dumnezeu, ci legea noua a unui neom, adica a unui criminal si sarlatan, adica a ucigasului si prigonitorului pe nume Saul din Tarsus, si doar nu cumva ai impresia ca Dumnezeu va ierta vreunui crestin aceasta RATACIRE imensa?

Răspuns utilizator avertizat