| Dorugar a întrebat:

Oare din ce cauza rabinul Isus Christos nu s-a dezis de religia sa mozaica nici macar pe cruce si de ce nu s-a convertit la crestinism?
Poi el nu stia ca crestinismul este mai bun decat religia mozaica pentru ca in religia crestina pina si Dumnezeu are voie sa umble la femei, asa ca ce sa mai vorbim de popi care-l slujesc?

6 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Rabinu Dorugar umbla la femei sau manuieste armamentu?

| martzian a răspuns:

Dumnezeu te iubeste. Lasa misto-urile, nu te prind.

| WhatheWow a răspuns:

Dragule, pai Crestinismul s-a nascut tocmai prin jertfa lui Isus; nu poti vorbi de crestinism inainte de moartea lui Cristos.

| Dorugar explică (pentru WhatheWow):

Ce vorbesti?
De unde ai luat prostia asta?
Si-a facut cumva Isus harakakirii sa se jertfeasca? ...sau a fost arestat, judecat, condamnat si executat ca si talharii de pe crucea de langa el?
Ia vezi tu in Evrei 9.13 ca in acele timpuri nu era criza de detergent pentru spalat pacatele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Ma bucur ca macar uni sunt la curent cu unele lucruri si nu intreaba anapoda.

| antigoni a răspuns:

Isus nu a fost crestin, ci evreu. Ce au facut si au zis altii dupa moartea lui... povesti si basme! Crestinismul nu e ceea ce pare si nici ce se invata in scoli!