| AvalohAlyn a întrebat:

Cum vi se pare Noul Testament?
L-ati citit?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Pune mana si citeste Biblia (Noul Testament) este vorba biografia Mantuitorului Iisus Hristos de la neamul regelui David, de la nasterea Domnului Iisus Hristos pana acuma, in zilele noastre!

9 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Da, l-am citit si mi se pare slabut. Dar tie cum ti se pare vechiul tesament?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Noul Testament se pare la fel de plictisitor ca intrebarile tale repetate.
Stai chiar asa rau cu memoria?
Intrebarea aceasta asta cu NT cred ca ai postat-o de 30 de ori cel putin.
Esti exemplul concret ca indoctrinarea religioasa dauneaza grav sanatatii.

https://www.youtube.com/watch?v=gWbQCn1LCcw

| untu a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Prostii? De unde stii asta? cine v-a spus?

| 6684464 a răspuns (pentru untu):

De unde stii ca este tras din David? Unde(in NT) scrie? raised eyebrows

| untu a răspuns (pentru 6684464):

Deschide Biblia, la Noul Testament, dati pagina la capitolul,, Sfanta Evanghelie dupa Matei"-citeste capitolul 1 de la versetele 1 la 17! (Cartea neamului lui Iisus Hristos, zamislirea, numele si nasterea!

| 6684464 a răspuns (pentru untu):

E Iosif acolo. Isus e din Dumnezeu si Maria!
Deci trebuie sa dai alt raspuns.

| untu a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Pune mana si citeste Biblia (Noul Testament) este vorba biografia Mantuitorului Iisus Hristos de la neamul regelui David, de la nasterea Domnului Iisus Hristos pana acuma, in zilele noastre!

Răspuns utilizator avertizat
| EneCristian a răspuns:

Sunt ateu deci raspunsul meu nu te va multumi oricum fiecare crede ce vrea si pricepe ce poate.

| DAnc3 a răspuns:

Povestea e cam slabuta, as fi vrut mai mult suspans.