| Dorugar a întrebat:

Daca ar fi sa acceptam faptul ca Dumnezeu a dat oamenilor prin intermediul lui Moise o Lege care avea ca scop sa-i civilizeze pe oamenii barbari si primitivi. Oare cum trebuie vazuta afirmatia crestina din NT a apostlului Pavel in Galateni 3:13 precum ca Isus ne-a rascumparat de sub blesetemul LEGI! FACANANDU-se BLESTEM pentru noi?
Ati auzit bine, Legea lui Dumnezeu este un blestem de sub care trebuie sa fugiti?
Nu vedeti ca religia crestina este o religie a unui blestemat de Dumnezeu care va scoate si pe voi de sub Legea lui Dumnezeu?
Fapt confirmat si in Romani 10, 4 unde scrie clar Caci HRISTOS ESTE SFÎRSITUL LEGI!
In concluzie unde vor ajunge crestinii dupa moarte daca ei au iesit de sub Legea si ci comanda lui Dumnezeu?
Nu cumva la cel care in Apocalipsa 1.18 recunoaste ca este Stapanul cheilor Iadului? Adica la Christos = Dracu?
Dat fiind o asemenea situatie nu credeti ca este cam periculos sa fi crestin si sa te joci cu Dumnezeu decat sa fi ateu cu Constiinta si Ratiune?

7 răspunsuri:
| Alikke a răspuns:

Pe bune. Tu nu te-ai plictisit sa pui aceleasi intrebari de 2000 de ori? :))
Pune-te si joaca Bitefight sa iti umpli timpul:
http://www.bitefight.ro/
Eu joc jocul asta zilnic.
Sau Wonderland Online. Este un joc Online foarte dragut. :))
Nu de alta, dar deja m-am plictisit eu vazand ca pui aceiasi intrebare de 100.000 de ori.
Sa imi zici daca iti plac jocurile. :))

| Filip23 a răspuns (pentru Alikke):

A dat in candreala saracu... Lumea il stie!

| Alikke a răspuns (pentru Filip23):

True Story. laughing

| Alikke a răspuns:

Aaa si.
Asculta putina muzica Zen:
http://www.youtube.com/watch?v=lVeCx0bM7Xg&feature=plcp
Calmeaza-te bro. :))
Ca am obosit sa vad cat te agiti.
Iti irosesti timp pretios din viata, cand ai putea sa te concentrezi pe lucruri utile pentru tine. :))

| Alikke a răspuns:

Deci. M-am uitat la profilul tau.
Nu-mi imaginez cum de nu ai obosit. laughing
Cauta-ti o ocupatie.
Tu iti dai seama ca iti bati gura degeaba?
Stii Martorii lui Iehova care stau la marginea drumului, vand pliante despre religia lor si te opresc 1 saptamana sa iti zica despre religia lor si sa te converteasca la ei?
Esti asemanator lor...
Calmeaza-te.
Ca ai o asa energie agitata si negativa. = _ ="

| Dorugar explică (pentru Alikke):

Asa cum te distreaza pe tine jocul cu fantomele si vampirii, distractia mea este sa vad reactiile prostilor indobitociti cand aud un adevar care nu le convine!
Chestie de gusturi, cu un mic plus de partea mea, si anume daca jocurile tale sunt total inutile, parerile mele documentate pot deschide ochii unor tineri in privintza sarlataniei religioase!

| Alikke a răspuns (pentru Dorugar):

Esti foarte arogant si increzut daca crezi ca adevarul tau este cel real. happy