| Ucigasuldeprostie a întrebat:

Daca Dumnezeu ne-a facut dupa chipul si asemanarea sa... de ce suntem atat de multe rase si avem atatea culturi diferite? Dar nu vreau va rog citate din biblie... aia e o carte scrisa de oameni pentru oameni acum mii de ani. Daca vreti sa dati dovada de inteligenta folositi propriile cuvinte.

Răspuns Câştigător
| gogumartalogu a răspuns:

Vezi, asta nu intelegi. "Fizic" vorbind, cum si ucigasul puncteaza pe aici, Dumnezeu e o entitate, e slava, e energie. N-are mecla. Vezi ca nas, doua nari, doua maini, doua picioare si poponet are si cimpanzeul.

96 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

Lafelhappy

| no13words a răspuns:

Ok.atunci hai sa iti spun altcumva, u zici ca semeni cu parintii tai, nu? dar nu ai acelasi chip cu ei, nu esti identic, si nici nu vei fi niciodata, pentru ca din punct de vedere biologic nu se poate asa ceva...si evident ca dea lungul genratiilor pentru ca au fost cu miile de la facere lumii, omul si-a schimbat fizionomia... este f probabil ca la inceput sa fi semanat extrem de mult intre ei, dar sunt 6 miliarde pe pamantu asta, ii imposibil sa fim la fel.
pe.s. daca vrei sa intelegi cu adevarat sau sa gasesc rasp corect al ibntrebarea ta, fi un pic mai deschis la minte si accepta si parerile altora, nu o mai tine tot pe a tawinking

| Ucigasuldeprostie explică (pentru no13words):

Pai parerea ta e proasta laughing De ce atunci cand biblia nu va mai da nimic mura in gura apelati tot la stiinta? Si citeste raspunsul care a primit funda si ai sa vezi la ce ma refer cu adevarat.

| no13words a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

Se vede clar ca nu cunosti Biblia, pentru ca raspunsurile pe care ti le-am dat nu or fost cu versete din Biblie, la cererea ta; iar eu nu rasp la intrebari pentru funda, ci sa te fac sa intelegi ca nu stiinta sta la baza creatiei, ci Dumnezeu. oricum, vom vedea la judecata cine a avut dreptatewinking

| Ucigasuldeprostie explică (pentru no13words):

Ne vedem in iad! Call me!

| anishk89 a răspuns:

Citeste biblia FACEREA.GENEZA.de la capitolul 7 si pana unde vrei tu si acolo vei gasi exact totul.este vorba despre cei 3 copii ai lui Noe.si totul s-a intamplat dupa potop.si cei 3 fii ai lui Noe semnifica cele 3 rase de oameni:asiaticii, negrii si albii.ai acolo exact. poate vei intelege