| WholeWorldTeam a întrebat:

Dacă Sfanta Lumina de la Ierusalim e falsă, de ce nu arde în primele minute.Adica te dai cu ea pe mana sau faţă si nu te arzi.Astept pareri.

45 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Se folosește o asociere fosfor roșu și fosfor alb!
Lumina solară focalizată, aprinde fosforul roșu, și de la fosforul roșu se aprinde fosforul alb!
Se poate să se folosească și alte combinații, despre utilizarea fosforului alb s-a tot vorbit!
La un anumit moment al slujbei, se trimite o lumină focalizată!
Nu cunosc exact mizeria că nu am fost acolo caută pe net escrocheria cu Lumina de la Ierusalim
http://www.descopera.ro/......nselatorie
http://isus-revine.blogspot.ro/......herie.html
http://www.fara-secrete.ro/......estinilor/
http://www.bestwap.ro/......m--23401/2
http://en.wikipedia.org/wiki/Holy_Fire
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pd-o8ineMuE
http://relijournal.com/......uf-bOggaKw
http://www.ateistblog.com/......light.html

| tinerelul a răspuns (pentru MMihai):

Amice
tu iti dai sema ce aberatii spui cu lumina focalizata? CREZI ca de 2000 de ani aproape aveau aia lumina focalizata? Sau crezi ca lumina de la Ierusalim coboara doar de 30 de ani? Vai dar aveti fratilor niste idei de ti sta mintea n loc. Pe bune.

| MMihai a răspuns (pentru tinerelul):

FOCALIZÁ, focalizez, vb. I. Tranz. A face să treacă printr-un singur punct toate razele unui fascicul. – Din fr. focaliser.
Grecii incendiau de pe mal, corăbiile persane folosind lumină concentrată / focalizată, ( înainte de povestea SF cu Iisus Cristos!)

| tinerelul a răspuns (pentru MMihai):

Cine focalizeaza in mormatul sfant care i o grota goala cine focalizeaza lumina? Te stiam un tip serios si esti un om cu capul pe umeri. Dar cand mai vii cu focalizare de fasciculi de lumina in primul rand trebuie sa ai sursa de lumina, apoi o serie de oglinzi ( mai multe ) asa ca sa poti strange destule raze care converg intr un punct si sa l aprinda. Si in plus e vorba de timp. Ca nu se aprinde asa de o data. Au aia "BECE DE LA BASEASCA" in sfmormant? Au oglinzi? Sa fim seriosi macar un pic.

| MMihai a răspuns (pentru tinerelul):

Nu am nici o calitate oficială să investighez, în ce poate consta la modul real escrocheria, de la „ sfântul mormânt!"
Lumina apare după ora 10 în jurul orei 12, într-o zonă semideșertică unde plouă foarte rar și probabilitatea să fie nori care să nu permită lumină solară este mică!
Când este paște în Ierusalim este ca la noi în zilele toride de vară!

Existând complici --și sunt popi din belșug ---, utilizând diverse oglinzi și lentile, fosfor roșu și fosfor alb se poate realiza urgent "minunea" // în realitate escrocheria!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Fosfor

Dacă tu nu vrei să accepți explicații logice și te pui țapăn „ pe copite" să -mi zici, că este lumină „ de la Dumnezeu", este problema ta!
Lumina care aprinde lumânările este de la Soare și nu „ de la Dumnezeu"!

| William a răspuns:

Stai sa vezi acum ateii cum vin formule chimice si tot felul de substante laughing degeaba incerci tu sa ii convingi ca exista Dumnezeu, ateii raman atei pana mor (cei mai multi).

| Thunderstruck a răspuns:

Vai, in secolul 21 mai credeti in asa ceva? Daca eram in secolul 15 cand aproape nimeni nu stia chimie, intelegeam, dar asa...Wow. Apropo, nu inteleg de ce 'mnezo asta aprinde o flacara care nu ajuta cu nimic ca sa-si dovedeasca existenta si nu face ceva mai folositor...Sa hraneasca zecile de mii de africani care mor pe zi.

| RAY a răspuns:

Iounut preotul aprinde lumanarea acolo inautru sau e fosfor alb care se aprinde la contacul cu aerul

| Jardelin a răspuns (pentru RAY):

Pina la urma cum e ray, o aprinde preotul sau se aprinde singura pentru ca e cu fosfor?

| RAY a răspuns (pentru Jardelin):

Din moment ce preotul iasa cu lumanarea deja aprinsa ce e asa mare minune

| RAY a răspuns (pentru Jardelin):

Nu trebuie sa aprinda lumina de paste daca ar exista un dumnezeu si sa cada mancare din cer pentru cei infometati si voi crede

| Silviuloan a răspuns (pentru RAY):

Vai de capul tau... ai atins Sfanta lumina in primele minute sa vezi ca nu se intampla nimic? Cand ai sa incerci raspunzi la intrebarea asta.

| RAY a răspuns (pentru Silviuloan):

Tu ai atins acea lumina?

| Silviuloan a răspuns (pentru RAY):

Da

| relian a răspuns:

Sa creada naivii ca e ceva sfint si sa isi goleasca buzunarele, apoi sa mai povesteasca si altora cind ajung acasa si uite asa biserica aia sa isi faca clienti.Tu de reclama ai auzit? Ei cam acelasi lucru este si aceasta flacara aprinsa de niste banditi de popi care traiesc pe spatele unor naivi. Daca vrei te pot face sa arzi tu tot asa pe corp si vei vedea ca nu te arzi absolut deloc.Si asta nu la Ierusalim ci oriunde.Si cum spunea cineva pe aici normal ca este o flacara adevarata nu este falsa, dar e ceva normal nicidecum sfint cum a continuat persoana ce a zis. Sfinta e pentru cum am zis naivi care contribuie cu maruntei la biserica.

| Jardelin a răspuns:

Nu e falsa! Se incearca tot felul de explicatii, insa niciuna nu s-a confirmat pe deplin. Necredinciosii se zbat sa dovedeasca ceva, dar minunea ramine.

Mai este o minune care se intimpla la ortodocsi, mai putin cunoscuta. Mai jos un scurt videoclip:

http://www.youtube.com/watch?v=FQ6getCfxBE

| Zenit313 a răspuns (pentru Jardelin):

Trebuie sa mergi pe la biologie,se vede ca ai chiulit mult!
Nu stii absolut nimic despre reptile si mai ales acea specie de reptile.

Trebuie sa accepti adevarul asa cum este el, indiferent ca iti place sau nu!

Nineni nu fuge de adevar, nu inteleg de ce ai impresia ca suntem contra adevarului.
Daca sunt dovezi, in secunda 2, imi schimb radical parerea!

| Jardelin a răspuns (pentru Zenit313):

Ia sa te vad, tu ce stii despre serpii respectivi? Dar nu mai bine ai vrea sa trimiti tu un referat care sa cuprinda explicatiile tale direct la Patriarhia Greceasca?

| Zenit313 a răspuns (pentru Jardelin):

Degeaba iti spun ca oricum nu o sa iei in considerare, o sa ma contrazici cu un simplu "NU" si tot tu o sa spui ca nu am argumente sau dovezi.

Patriarhia neaga orice pentru ca trebuie sa faca bani.

Au fost multi care au incercat sa le explice, dar ei stiu mai multa stiinta ca cei care si-au dedicat viata cercetarilor.

| Jardelin a răspuns (pentru Zenit313):

Hai spune atotstiitorule, cum e cu serpii? Voi avea rabdare sa-ti citesc explicatiile, te asigur! Uite, de data asta nu o sa te contrazic! Hai da un search rapid pe google ca acusi ma duc la culcare!

| Zenit313 a răspuns (pentru Jardelin):

Citeste ceea ce am scris mai sus si te poti duce la culcare! happy

| RisenLight a răspuns (pentru Jardelin):

Discutabila minune...si personal nu am mai vazut-o si multumesc mult pentru ca ai pus link-ul

| Zenit313 a răspuns:

Dureaza cateva minute ca fosforul sa se consume prin ardere!
Flacara nu te arde in acest timp!

http://www.youtube.com/watch?v=LSDaqVuP1QM

Terminati cu farsa asta penibila, este demonstrat de mult ca este o inselatorie stupida!

| RAY a răspuns (pentru Zenit313):

Ce nu face omul pentru banii, isi dai seama ca toate minunile astea sunt de fapt aducatoare de banii

| Calininio a răspuns:

Probabil pentru ca in primele minute provine dintr-o substanta chimica ce produce foc ce nu se extinde. Apoi, dupa minutele acelea, flacara ajunge la sfoara, care arde normal. O fi si greu... raised eyebrows

| king4aday a răspuns:

Cum adica nu arde in primele minute? Sunt curios ce om rezista cu mana in foc chiar si un singur minut. Lumina de la Ierusalim a fost divedita deja falsa. Lumanarile sunt date cu fosfor alb care, dupa cateva minute intrand in contact cu aerul se aprinde. E simplu ca buna ziua. Lumanarile aduse de acasa n-o sa se aprinda, trebuie sa iei de la biserica. Asta spune destule. laughing

| Jardelin a răspuns (pentru king4aday):

Bai inteligentule, INCA nu s-a dovedit nimic! Nu vorbi prostii! Ceea ce debitezi tu sint doar niste ipoteze!

| king4aday a răspuns (pentru Jardelin):

Invata chimie si mai vorbim, bai crestine. laughing

| Jardelin a răspuns (pentru king4aday):

Bai maimutoiule, nu are legatura cu cita chimie stiu eu! Eu am spus un adevar simplu si clar: nu s-a dovedit nimic! Casca ochii la ce scriu, iti mai spun odata, nu s-a dovedit NIMIC! Stii ce-i aia nimic? Tot ce ai vazut tu prin tot felul de clipuri sint doar ipoteze legate de ceea ce s-ar putea intimpla in Sfintul Mormint!

| king4aday a răspuns (pentru Jardelin):

Apropo, s-a demonstrat chiar si in direct la o emisiune din Grecia chestia cu fosforul alb.
"If phosphorus is dissolved in an appropriate organic solvent, self-ignition is delayed until the solvent has almost completely evaporated. Repeated experiments showed that the ignition can be delayed for half an hour or more, depending on the density of the solution and the solvent employed. chemical reactions of this nature were well known in ancient times, quoting Strabo, who states "In Babylon there are two kinds of naphtha springs, a white and a black. The white naphtha is the one that ignites with fire." (Strabon Geographica 16.1.15.1-24) He further states that phosphorus was used by Chaldean magicians in the early fifth century BC, and by the ancient Greeks, in a way similar to its supposed use today by the Eastern Orthodox Patriarch of Jerusalem." Michael Kalopoulos un scriitor si istoric de religie

| king4aday a răspuns (pentru Jardelin):

Ok, eu nu o sa ma cobor la nivelul tau de crestin sa te jignesc cand sunt lipsit de argumente. Pentru tine sa fie adevarat atunci. Sa ai o noapte linistita, de la un ateu.

| Jardelin a răspuns (pentru king4aday):

Bai, tu esti normal la cap? De cite ori sa-ti spun ca nu s-a dovedit nimimc? Ala pe care l-ai vazut la televizor a demonstrat cu se poate aprinde o luminare folosind fosfor, dar nu a putut demonstra ca popii aia care se baga in mormint au la ei asemena luminari! Pricepi? Spre exemplu eu pot demostra practic cum s-a infaptuit o crima, dar mai ramine sa dovedesc ca suspectul a folsit metota demonstrata de mine. Pricepi? Asa e si cu luminarile popilor. NIMENI nu a putut demonstra ca popii au la ei luminari cu fosfor sau alte smecherii. Si cum i-am spus si lui Zenit, pina nu se dovedeste ca este o farsa, minunea ramine minune!

| king4aday a răspuns (pentru Jardelin):

Tu esti cel care crede in Mos Craciun si minuni, nu eu. Asa ca, oare eu sunt cel dus cu capul? laughing Pentru mine o minune e ceva ce nu se poate explica. Din moment ce pentru Lumina Sfanta exista o explicatie foarte usora, recunoscuta in cartile vechi chiar de cei care practicau aceasta "minune", nu mai are gust de minune. Ala de la televizor a facut totul cum scriau cartile de pe vremuri. Pricepi? Ma indoiesc... Ce alta dovada vrei cand chiar popii recunosc asta in scrierile lor vechi? Ti-am dat citatul de mai sus. Deja din secolele I.e.n. se practica si se cunostea metoda. Ca acum biserica face minune din ea pentru creduli, e alta treaba. Ce sa mai examinezi cand treaba e recunoscuta? Strabo, un istoric antic, a scris in detaliu despre metoda. Sa demonstrezi ceva ce s-a demonstrat cu secole in urma? Anyway, nu-mi mai pierd timpul cu tine ca n-are rost.

| relian a răspuns (pentru Jardelin):

Nu va mai certati aiurea.Nici tu nu ar trebuie sa crezi astfel de basme pina nu se verifica.Acei popi ar accepta ca cineva din afara sa intgre cu ei sa le aduca altu o luminare si sa stea linga ei tot timpul? Uite eu merg acolo dau doar un ex si le duc eu o luminare luata de la un magazin si intru o dau si stau linga ei alaturi tot timpul pina se aprinde.Accepta acei preoti acest lucru? Sau na sa nu zica ca eu poate nu cred sa intri tu daca esti credincios dar la fel sa duci tu o luminare.Asa se face cind vrei sa demonsgrezi ceva.Asta apropo de comparatia cu o crima.Aia care urmeaza sa investigheze acea crima sint lasati la locul faptei.Sa faca si preotii aia asa si dupa te asigur ca toti vor crede dupa si vor avea adepti miliarde.Cum vrei tu sa dovedeasca cineva ceva daca nu are acces acolo? Nu te lasa pur si simplu sa stai linga ei sau sa mergi cu ei la acea luminare.Sau ei nor sa accepte o alta luminare data de altcineva chiar de ala sa zic o sa fii tu un mare credincios.Atunci va trebuie sa te ingtrebi de ce nu accepta asa ceva? Cum pot eu sa dovedesc ca nu este adevarat sau adevarat ceea ce ei fac daca nu am acdes acolo la locul faptei.Nu te mai lua dupa ce spune popa.Scuze ca intervin dar eu asa vad lucrurile si logic.Trebuie sa ai acces la locul crimei ca altfel nu vei putea dovedi nimic.Acolo gasesti dovezi, resturi etc care te va ajuta sa dovedesti ce sustii.Numai bine si scuze daca am spus ceva sa te deranjeze

| ChR a răspuns (pentru Jardelin):

Mancame-ai ******* de ********!

| king4aday a răspuns:

Unde am spus eu ca focul nu arde? Cu fosforul alb au facut-o altii, nu mai are relevanta.

| Serenade a răspuns:

Pana sa veniti cu o astfel de dovada a existentei lui Dumnezeu, eu zic sa incercati sa convingeti cele peste 2 miliarde de crestini care nu apartin cultului ortodox, de autenticitatea focului facut de Dumnezeus in persoana.

| RisenLight a răspuns:

2 intrebari pentru acesti oameni ce se zbat pentru nimic :
1.in link-ul acela in care zenit313 la pus nimeni nu atinge acea lumina pe care au facut-o in studio... de ce?
2. Daca este demonstrat de mult ca aceasta este cauza minuni de ce inainte sa intre patriarhul Ierusalimului in mormanul Domnului este cercetat de catre politia iudaica (care dupa cum stim se opune Crestinismului) si este dezbracat pentru ca nu cumva sa nu aiba la el vreo sursa de foc(si aici deja v-ati cam contrazis fiindca fara sursa de foc nici fosforul nu se poate aprinde inteligentilor) la el personal sau prin tot mormantul Domnului. Deasemenea stim ca doar patriarhul intra dupa ce este cercetat si el si locasul de cult inauntru fara a fi insotit de nimeni.Acum se ridica intrebarea big grinaca aceasta inselaciune se stie de mult timp, iar politia iudaica il controleaza "la sange" pe patriarh incluzand tot incepand de la lumanari pana la insusi patriarhul si locasul de cult, de ce aceasta minune continua sa apara in fiecare an de 2000 de ani pana in zilele noastre fara intrerupere?

| relian a răspuns (pentru RisenLight):

Ce inteligent esti tu.Se pare ca te contrazici singur, ori nu ai notiuni de chimie.Mai cauta mai studiaza si dupa afirmi ceva.Doar vorbeste gura fara tine se pare.Afla ca chestia aia se aprinde fara o sursa de foc asa cum tu crezi.Acea luminare este data cu acel fosfor si i se mai adauga ceva pentru a nu lua foc imediat, ceva care intirzie procesul un anumit timp.Atita timp cit luminarea este pusa undeva in absenta oxigenului ea nu va lua foc.Cind este scoasa in prezenta oxigenului ia foc singura fara chibrituri sau ce mai crezi tu ca e.De un tub de oxigen ai auzit? Ei mergi tu si da acolo la robinet cu grasime si dupa daca mai tgraiesti sa imi spui cum sa aprins acea grasime si tubul a explodat fara sa aprinzi ceva.Se vede ca nu prea ai trecut pe la socala. Apoi acele autoritati de care spui ca vin sa controleze, nu te intrebi ce motiv ar avea ei sa spuna adevarul? pai daca ar spune adevarul sar mai duce cineva in israle pentru chestia asta? Citi turisti ar pierde statu si asa mai departe.Tot interesul lor este sa aduca lume acolo care va trebuie sa plateasca un hotel, sa manince si asa ma departe.Deci toti acesti oameni care merg acolo acesti naivi contrinbuie la bugetul local si doar sa fii idiot sa arati uitati fratilor vedeti ca va minte preotii vostri.Pai ce faci iti tai singur banii pentru ce? Mai pune si gindeste si tu singur nu doar lasa popii sa gindeadca pentru tine.Dzeu de aia ti-a pus capul pe umeri sa giondesti tu cu el, ca altfel iti punea acolo altceva.Numai bine si sper sa nu te superi ca am intervenit si eu.

| RisenLight a răspuns (pentru relian):

Cu ultimele 2 propoziti ai salvat tot comentul... sincer nu pot sa fac altceva decat sa iti dau dreptate pentru ca da pierderea atator turisti, dar perfecta dreptate insa sincer sincer chiar nu iti pot da in totalitate pana nu o sa ma lamuresc cu un singur lucru.Dar 90% pana acum pot sa spun ca chiar ai dreptate.SI acum na ce sa zic urasc chimia laughing

| relian a răspuns (pentru RisenLight):

Scuze daca am ceva mai dur cu tine. Uneori mai sar si gardu.Dar chestiile astea se stiu de f multa vreme, si ori se pare ca cei tineri nu mai citesc mai nimic ori nu stiu ce sa cred, ca nu vor sa citeasca. Unele chestii chiar se arata si la tv sau chiar le poti face si tu singur sa vezi ce si cum apare.Mai ales ca acum pe youtube se arata si cum se poate face o bomba atomica.Ce conteaza este doar sa ai materialele ce iti trebuie.La chestii simple poti gasi materiale peste tot.Sincer eu nu am nimic cu credinciosii dar cind e ceva fals pai e fals si ei nu recunosc nicicum si asa apar contradictii intre cei care stiu un anume fenomen si credinciosi.Dar atita timp cit nu imi da nimeni in cap si nu ma deranjeaza crediciosul ala poate sa creada ce vrea din partea mea.Insa oamenii stii cum e incearca sa explice ce si cum.Cine accepta si intelege bine cine nu face tot cea invatat.Chimia este f frumoasa daca o intelegi si are sau a avut cine sa iti explice la momentul potrivit.Eu nu o urasc dar nici nu ma pricep, se pare ca sint si eu paralele cu ea pentru ca nu a avit cine sa ma invete cind a trebuit.Si acum ma chinui singur sa vad sa aflu etc.OK fac ce fac si tot sar cu gura pe lume.Asta e macar e bine ca recunosc si tot e ceva nu?

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru RisenLight):

Omule, fosforul ala se aprinde fara sursa de foc. Se aprinde singur, in contact cu oxigenul.

| ArseniePapacioc a răspuns:

Nu arde pentru ca e Sfanta, nu are cum sa fie falsa.

| Ene_Alejandro_1970 a răspuns:

Faptul că fosforul alb are calităţi ce imită lumina de la Ierusalim nu dovedeşte cu nimic că lumina nu există ci ar aduce numai la nevoia unei cercetări mai ample pentru a se vedea dacă într-adevăr se demaschează o minciună sau e o simplă coincidenţă. În această privinţă avem următoarele obiecţii împotriva ipotezei prezentate mai sus:
1. În ceea ce priveşte faptul că lumina nu arde comparaţi momentul din film la 3 min şi 10 sec (atunci când individul îşi trece degetul fugitiv prin raza focului lumânari, lucru care îl poate face oricine, cu orice fel de lumânare) şi la 4 min şi 15 sec (atunci când creştinul ţine mâna deasupra mănunchiului de lumânari fără să o tragă, având în vedere faptul că o flacără mai mare ar trebui să degaje o căldură mare).
2. Este greu de crezut ca fosforul să se aprindă chiar şi după 24 de ore (folosirea unui solvent în cantitate mai mare nu numai ar întârzia ci ar şi desfiinţa proprietăţile fosforului alb ce îl fac să se aprindă), ştiind faptul că oamenii îşi procură lumânarile chiar cu mai mult timp înainte, întrucât singura posibilitate de a sta în zona din faţă necesită nopţi dormite acolo.
3. Lumina Sfântă nu se aprinde instantaneu, ci cel putin se arată un fulger deasupra lumânarilor ce urmează să se aprindă
4. Fosforul e foarte toxic. Nu se risca nimeni cu ala decat fanaticii stiintifico-fantastico-demonocrati.
5. Lumina vine in vazul tuturor, la ore diferite, in forme diferite, intarziind pe an ce trece (exact cum se zice la Apocalipsa, in zilele lui Antihrist, imparatul - guvernatorul - global aceasta nu va mai veni caci sfarsitul va fi aproape)
6. Vine in forma de sfera de lumina, sub forma de fulger, aprinde diverse lumanari ale oamenilor in forma de FULGER (DECI PRACTIC TRASNESTE SI ITI APRINDE LUMINA)
7. S-au facut diferite studii dintre care:
Ultimele cercetări în privinţa minunii au fost efectuate în secret de fizicianul rus Andrei Volkov, în cadrul slujbei de Paşte a Bisericii Ortodoxe din anul 2008. "Aparatele noastre care emiteau un spectru de radiaţie electromagnetică, au detectat un impuls straniu de frecvenţă joasă care inunda Biserica Sfântului Mormânt. Acest impuls inexplicabil nu a mai fost detectat până în prezent de nici o altă echipă de cercetători. Impulsul părea iniţial o formă stranie de descărcare electrică. Nu am reuşit să detectăm locul exact în care Lumina se coboară şi aprinde lumânările ţinute de Patriarh. În acel moment toate aparatele noastre de măsurare şi înregistrare aveau din senin probleme tehnice" declara Andrei Volkov.

Volkov afirma că acest flux de energie nu are legătură directă cu Lumina Sfântă, dar apare întotdeauna înainte de izbucnirea Focului în altar. Volkov este de asemenea primul savant
care a confiramt că în primele minute ale coborârii Luminii şi al aprinderii lumânărilor, acest foc nu arde si poate fi atins cu mâna goală de nenumărate ori, fără a produce arsuri.
8. Daca toti espertii urechiato-ateisti care incearca din rasputeri sa musamalizeze Adevarul, si-ar tine cel putin 5 secunde (sa nu vorbesc de zeci de secunde) manutzile lor finutze deasupra unei flacari reale (de aceleasi dimensiuni de cel putin 20 cm ca si Flacara Sfanta), atunci s-ar pisa pe ei de usturime. Asa ca nu mai dati din cioc cautand sa cautati explicatii fantastico-SF-iste pentru ca e in zadar.
9. Apocalipsa dupa Ioan, scrisa acum mii de ani de niste oameni simpli, care a prevazut globalizarea, revenirea proorocilor Ilie si Enoh, un singur guvernator (Antihrist), pecetea 666 (microcipul / identitatea electronica) fara de care nimeni nu va putea cumpara sau vinde, posibilitatea ca toti oamenii planetei sa vada in timp real ce se petrece intr-o anumita zona a Pamantului (TV/computer/etc), ecumenismul new age - ca si unica religie ce va uni toate cultele false, posibilitatea de comunicare in timp real (telefoane, video-chat, internet, etc), LEVIATHAN - prima fiara din apocalipsa (care iese din adancuri, etc. cautati pe google cine e exact cum scrie in carte)....etc.
Acestea sunt cele ce vor fi intari credinta in zilele noastre, alaturi de sutele si miile de icoane din care izvoraste sange si mir! Doamne ajuta!

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru Ene_Alejandro_1970):

Inainte eram foarte sceptic.Dar raspunsul tau mi-a starnit o oarecare frica.

"Apocalipsa dupa Ioan, scrisa acum mii de ani de niste oameni simpli, care a prevazut globalizarea, revenirea proorocilor Ilie si Enoh, un singur guvernator (Antihrist)". Sunt societatile secrete care sustin NWO.Si nu doar acele societati secrete care nu prea mai sunt secrete, e clar.Un guvern, UN CONDUCATOR! Nu vor mai exista natiuni, si religii. Unesc totul fara sa ne dam seama. Uniunea Europeana.Deja o parte a planetei nu mai reprezinta natiuni neaparat.S-a semnat in urma cu vreo 10 ani o alianta intre SUA, MEXICO si Canada.Formand toate o singura identitate.Care se numeste Uniunea Nord Americana.Si acolo, s-au unit toate.O sa fie si Uniunea Asiatica, dar cea africana ma indoiesc, nici nu cred ca e nevoie.Doar uita-te la africani.La nivelul lor tehnologic.Si este doar un mic pas.Si daca iti vine sa crezi, acum UE are PRESEDINTE! Si toti banii, sediul va fi la Luxembourg, sau cum s-o scrie.Deci,puterea este tot mai concentrata.Este tot mai multa autoritate asupra natiunilor.Si treptat, si vor uni si unirile.

"pecetea 666 (microcipul / identitatea electronica) fara de care nimeni nu va putea cumpara sau vinde"

TheVeriChip.Com

Au si-te oficial al cipurilor.Sunt videouri in care sunt aratate cipurile, cum sunt facute.S-au facut si teste.Si majoritatea americanilor le vor ca sa economiseasca timp.Am gasit o sursa oficiala, unde este detaliat scris despre ele de catre filme. Zeci de pagini in care le promovau.Si sunt construite in baza 6.Nush ce inseamna, dar asa au declarat.

http://www.youtube.com/watch?v=Dkiq7zJbqKw

Am gasit si promovarea.

http://www.theverichip.com/Verichipebook2.pdf

Ciudat,nu?:))