| Steregoi a întrebat:

Daca toata lumea ar iesi in strada contra Diavolului, Dumnezeu va mai permite raul?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica asa cum iese acum contra PSD ului?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu nu permite răul, deoarece Dumnezeu este bun. Dumnezeu ne va judeca la Judecata de Apoi, unde vom câștiga sau nu Regatul cerurilor. Până atunci vom fi conduși de Satan deoarece Adam și Eva au păcătuit în fața lui Dumnezeu.

| Steregoi explică (pentru anonim_4396):

Are Dumnezeu mintea inceata sau nu e sigur pe el? de trebuie sa revina cu analiza asupra unui caz ce putea fi clasat inca dinaintea mortii unui om rau care l-a sfidat pe Dumnezeu pana a inchis ochii? Unde ar fi logica lui Dumnezeu? Pentru ca un om rau la presupusa judecata de apoi nu ar avea nici un drept de apel si va fi doar judecat si i se va pronunta sentinta. Pai numai judecatorii incapabili si corupti si ciubucari si spagari taraganeaza si lungesc ani de zile procesele pana pronunta o hotarare definitiva si sunt de acord cu recursurile repetate.

Răspuns utilizator avertizat