| Mondialu_Denozauru_1905 a întrebat:

Daca treci de la Crestinism la Islam e un pacat?

22 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Treci in mod subiectiv si arbitrar de la o credinta subiectiva si arbitrara la alta credinta subiectiva si arbitrara. Din punct de vedere obiectiv nu este o eroare, desi te-ar putea durea nitel puta.

| T0T a răspuns:

Sper să fii troll.

| SG1995 a răspuns:

E pacat...ca treci de la un sistem de spalat creiere, la altul mai retardat. Atata timp cat nu pupi funduri nu e pacat, cat despre islam si crestinism, venereaza acelasi zeu.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru SG1995):

Nu venereaza acelasi zeu.
Dumnezeu e iubire si iertare!

| xerxes1 a răspuns:

Este acelasi zeu pentru musulmani crestini si evrei.
Si se cearta ca prostii de mii de ani.
Practic sari din lac in put.
Aceeasi Marie cu alta palarie.

| Steregoi a răspuns:

E o eroare. Coranul e o poezie. Allah este Dumnezeu falsificat.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Tu vorbești serios?

| Golyat18 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Cred ca ai un tic cu raspunsul asta sau nu ti-ai luat pastilele.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns (pentru Golyat18):

Nu cred.

| Golyat18 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Totusi ai un tic

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Da, este un pacat foarte mare.
"Eu sunt Domnul Dumnezeul tau, Care te-a scos din pamantul Egiptului si din casa robiei. Sa nu ai alti dumnezei afara de Mine!"

| NGheorghe a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Ce bine știi istoria evreilor... de parca tu nu ai avea istoria ta.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Oare!?

| Golyat18 a răspuns:

Pentru crestinism bineinteles, pentru islam bineinteles ca nu
Ba ce intrebare happy\

| Aslam a răspuns:

Nu este un pacat. Doar ca nu are niciun sens sa faci asta. Toate religiile sunt la fel. Toate religiile venereaza acelasi zeu, doar ca au nume diferite. Nu te supara ca-ti zic dar, esti foarte prost daca iti schimbi religia. dumnezeu/ alah oricum nu exista, deci tot ce faci e in van.

| Qasim a răspuns:

Nu este nici un pacat, chiar este un mare bine pentru tine si primesti o mare rasplata de la Dumnezeul cel Unic, Creatorul Lumilor. Vei avea locul tau asigurat in Paradis si pe langa asta Islamul iti iarta toate pacatele anterioare. Nu te lua dupa cei care spun ca Allah nu este Dumnezeu si Dumnezeu nu este Allah este Unul si acelasi. Acestia nu stiu ce vorbesc. Islamul inseamna supunere in fata lui Dumnezeu. Iar a fi musulman, inseamna ca esti supus lui Dumnezeu.

- Singura religie acceptata de Allah este Islamul. - al 'imran:19

| Jardelin a răspuns (pentru Qasim):

Islamul este o religie guvernata doar de ura si moarte. Nu ti se cere sa fii desavarsit aici pe pamant ca sa ajungi intr-un Rai al desavarsirii, al linistii si al pacii, ci ti se cere supunere adica obedienta, sa urasti cat mai mult semenii diferiti de tine, inclusiv pe femei care sunt considerate mai jos decat animalele, iar in raiul islamist ca rasplata te asteapa o viata plina de placeri, desfrau cu virgine, munti de mancare si rauri de bautura. Imi servesti islam? Nu, merci. Prefer crestinismul meu bland, unde oamenii se iubesc, se ajuta, iar femeile sunt respectate.

| Qasim a răspuns (pentru Jardelin):

Mushrikule islamul este o religie a puritatii, a sinceritatii si a supuneri in fata lui Dumnezeu. Cum Dumnezeu i-a oferit lui Adam o femeie in paradis, asa ne va oferii si noua. Unde este desfraul in asta mai kaafire. Preferi crestinismul tau bland? Mai bland este islamul si mai pur. Femeile noastre sunt mai sus decat oricare dintre femeile de pe acest pamant, nici decum mai jos ca animalele cum le faceti voi pe ale voastre, le bateti, le violati, va violati fiicele, matusile si tot la rand. Nepoate si tot ce tine dupa ce veniti beti de vin si rachiu. Crestinismul tau nu este bland nici pe deptare, ai uitat ce a facut in istorie? Nicidecum, insa tu ii dai fata de bland pentru ca esti un ipocrit si nu iti respecti religia ca la carte. O respecti cu jumatati de masura. Ce iti convine din el iei si ce nu iti convine respingi. Departe sunteti de Isa aleyhi selam, si de ceea ce el a practicat si predicat. Lanturile si un foc cu valvatai va fi rasplata voastra daca muriti in politeismul vostru.

| Jardelin a răspuns (pentru Qasim):

E parerea mea.

| Fashionista10 a răspuns (pentru Jardelin):

Ai dreptate!

| Fashionista10 a răspuns (pentru Qasim):

Teroristule,du-te cu islamul tau cu tot!

| TheWisest a răspuns:

Pentru care dintre ele?