| Steregoi a întrebat:

"Darwin a spus daca s-ar gasi un singur organ care sa nu fi pornit de la simplitate spre complexitate teoria mea ar fi invalida, e de cand a pronuntat el teoria nu s-a gasit un singur organism care sa fi pornit direct de la complexitate." De cand celula vie e ceva "simplu"? Cercetatorii se chinuie de mai mult de 100 ani sa invinga cancerul ce se dezvolta de la o celula vie anormala "simpla" si Darwin ala spuse ca celula vie e ceva "simplu" sau o vietate "simpla". O celula-ou complexa se dezvolta din doua celule vii "simple" precum spermatozoidul si ovulul? Cine poate sa ia in considerare asemenea tampenii? Auzi, cica spermatozoidul e o vietate "simpla". rolling on the floor

Cine poate sa creada teoria eronata a lui Darwin decat niste oameni ignoranti si irationali?

Răspuns Câştigător
| alexxtreme a răspuns:

Teoria lui Darwin este greșită, niște oameni de știință, în urma unor cercetări, au spus că această teorie este imposibilă, Darwin nici măcar nu avea aparatele necesare când a scos această teorie, se spune că această teorie este una științifică, dar ca o teorie să fie științifică trebuie să ai ce să analizezi și să observi în prezent. Eu n-am văzut o specie să evolueze în altă specie, deci această teorie este invalidă, dar există un Creator, Dumnezeu.

2 răspunsuri:
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Prin simplu se intelege "mai putin complex ca oameni".

| LOVW a răspuns:

Păi pe vremea lui Darwin știința nu era atât de evoluată, ei vedeau o pielită pe care au numit-o membrană și un punct negru pe care l-au numit nucleu. Deci, celula este foarte simplă, în înțelegerea lui Darwin.
La el, dacă erau niște celule se forma un organ mai simplu, dacă erau și mai multe celule ieșea ceva mai complex, pentru perioada acea era destul de credul. Am ajuns la una dintre cele mai bune tehnologii în domeniile de biologie și tot cu evoluția am rămas, ca să uităm de Creator!