| Scarabeul a întrebat:

Dc turcii nu mananca carne de porc si nu se da cu ruj pe buze?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Se bazeaza pe coran, si acolo sunt primele 5 carti ale Bibliei, unde Dumnezeu le-a interzis evreilor sa manance carnea de porc.

| Miauti a răspuns (pentru danay72):

Sa mai adaug o informatie... Levitic 11:3-8 si Deuteronom 14:4-8

"Tot dobitocul cu copita despicată, care n-are copita despărţită adânc sau nu-şi rumegă mâncarea, este necurat pentru voi; tot cel ce se va atinge de el necurat va fi până seara." oricum sant impure si pasarile, insecte, pesti...

ANIMALELE PURE

boul
oaia
capra
cerb
gazela
yahmur
pygarg
ibex.
antilopa
camelopardalis

| RAY a răspuns:

Ca in vt scrie sa nu manci carne de porc, rujul nu stiu de ce

| HueyFreeman a răspuns (pentru RAY):

Rujul contine colagen, facut din tendon de porc. Asta daca imi amintesc bine.

| RAY a răspuns (pentru HueyFreeman):

Da o explicatie buna

| Felys a răspuns:

De fraieri, carnea de porc e cea mai buna, dar sa stii ca nu toti procedeaza la fel, s-au mai desteptat unii din ei si au lasat la o parte religia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca considera porcul un animal necurat, si ruju de buze are in compozitie grasime animala luata de la caini.deasemeni cele mai fine manusi din piele se fac din piele de caine.de aia brigitte bardot este o luptatoare pentru drepturile animalelor in general si ale cainilor in special.noi crestinii mancam carne de porc fiindca Dumnezeu a spus, sa nu numim spurcat ceia ce el a sfintit, si ca toate sant bune daca sant primite cu multumire.

Răspuns utilizator avertizat
| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns:

Ca sunt comunisti.laughing S-a dus Ceausescu peste ei.laughing