| anonim_4396 a întrebat:

De abia aştept ca peste mai mult timp, toată lumea să se trezească la realitate şi să îşi dea seama că totul a fost o minciună, o pierdere de timp în legătură cu toate zeităţile. Vă vine să credeţi că o asemenea poveste în legătură cu Dumnezeu este crezută de marea majoritate a lumii dar când le spunem părinţilor că suntem răciţi şi că nu ne putem duce la şcoală normal că nu ne cred! Cum putem fi atât de creduli în lucruri atât de penibile?

40 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Ma mir ca tu crezi toate astea si esti atat de sigura pe tine.
De fapt *scrii, nu crezi.E o diferenta enorma.Intelegi unde bat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MaliciousDeath):

Nu, şi nici nu vreau să aflu.

| M25M a răspuns (pentru AlexandraCroft):

Perspectivele da, insa fondul adevarat esentianl teoretic si practic nu. happy

| AlexandraCroft a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Te rog, povesteste-mi mai multe despre intamplare.

| HueyFreeman a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Ma indoiesc ca te-a salvat zeul tau. Considerand ca el nu-i ajuta pe cei care au cu adevarat nevoie de el. Ce-i asta? Iubire selectiva? Parca era atotiubitor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si eu am fost obligata si totusi am devenit atee.

| kiv1990 a răspuns:

Nu p/t ca daca n-ar fi d-zeu ar fi mai multa curvie, hotie, haos

Răspuns utilizator avertizat
| Indestructible44 a răspuns:

Auzi nici eu nu cred in domnul dumnezeu si de ce ai crede pentru ce ca o sa ai un spirit bun sau de ce? eu nu am credinta nu din cauza ca ascult rock eu nu am credinta din cauza ca nu am de ce ca oricum nu ma ajuta cu nimic, daca soarta tie scrisa intr-un fel nu se schimba nici cu dumnezeu nici cu satana.eu cred ca ai dreptate.si auziti daca imi dovediti mie ca dumnezeu exista cred in el, dar nu vreau biblia ca ea poate e scrisa doar asa

| Indestructible44 a răspuns:

Nici eu nu cred in dumezeu si ascult rock.eu nu cred pentru ca nu am de ce sa cred in el e doar o superstitie nici nu ma intereseaza ca daca nu cred in el voi ajunge in asa zisul iad...