| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce Dumnezeu nu este femeie? (Zeita).

28 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pentru ca stii cum sunt femeile. Nu ca n-ar fi bune la conducere, dar si cand isi pierd capul... happy happy happy

| danut a răspuns:

Fiindca Dumnezeu Tatal nu este om, Dumnezeu Fiul inainte de intrupare umana nu a fost om iar Duhul Sfant nu este om.
Fiindca barbatul a fost creat primul iar femeia abia apoi ca un complement pentru barbat, fiindca gandirea celor doi nu este identica iar cea a barbatului este coceputa pentru conducere. Fiindca Dumnezeu spune ca barbatul este CAPUL care conduce in cadrul intregului format din cei doi.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

TU SPUI:
"Deci. Femeia este egala cu barbatul"
UNDE am scris eu asa ceva? Este EVIDENT ca ai o problema cu INTELEGEREA cuvintelor. rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu inteleg "subtilitatile" tale. Fi mai explicit ca sa existe dovada scrisa pentru.ce va sa vie.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Crezi ca daca ai gatul intepenit nu mai pori privi inapoi? Asa e la tine?

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dragule, Dumnezeu NU ESTE batran fiindca este in afara timpului si este vesnic pentru cei afectati de timp.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Este evident ca nu a inteles inca ce inseamna credinta. Nu inteleg ceva, habar nu ai nimic despre Dumnezeu, credinta, religie dar te bagi ca musca in ..calului si bantui pe aici. Chiar nu ai ceva la care sa te pricepi?

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Exact cum am spus, esti "bata" in domeniu. Isus Hristos ESTE Dumnezeu, este VESNIC.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cum vrei tu rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Liberul albitru, poti crede in ce vrei.

| SG1995 a răspuns:

Pentru ca... evrei misogini.

Au avut si o zeita in panteonul lor, dar dupa sec. X cand s-a impus cultul lui Yahweh ceilalti zei si zeite numai apar.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pentru ca asa scrie in Biblie.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Pentru ca Iisus a vrut sa aiba tata.

| Logann a răspuns:

Ca daca era femeie ne inchinam la cratita.

Răspuns utilizator avertizat
| Logann a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai da.

| Cantărețuiadului666 a răspuns:

Ca n-are penis.