| RAY a întrebat:

De ce este teama asta sau frica asta de a te numi Ateu?

Așadar, 7% dintre americani spun că nu cred în Dumnezeu și nici într-o fiinţă superioară, iar 2, 4% spun că sunt atei

desi 4% ce sunt?
https://semneletimpului.ro/......erica.html

7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ziși și "sataniști", așa cum spun toți semi-/fanaticii religioși.

| Hammurabi a răspuns:

4% sunt cei cărora li se rupe și nu simt nevoia să aibă vreun nume... laughing

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Te regasesti acolo

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

laughing N-ai să aflii. Ți-am mai zis că consider că apartenența sau non-apartenența la vreo religie, sectă, cult, etc. sau ateism sau agnosticism, sau orice altceva, este o chestiune strict personală și nu văd rostul pentru care ar fi făcută publică.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

De acord

| eckblume a răspuns:

Fiindca majoritatea sunt fanatici religiosi si condamna orice persoana care nu crede in religia lor. Probabil le e frica deoarece ii judeca societatea. Multi sunt adeptii acestei religii : https://www.totb.ro/......rianismul/ -> vai si amar daca exista oameni care cred asta in Romania

Poti fi ateu sau orice altceva, dar sa nu il deranjezi pe celalalt.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru eckblume):

Pai tocmai asta-i jmekeria, daca esti ateu automat ii ''deranjei'' pe crestini. Daca esti rocker mereu se gaseste cineva sa se ia de genul asta muzical si sa te faca satanist sau cum ii vine la bot, exemple is o gramada.Tu iti vei de treaba ta, nu deranjei pe nimeni dar se deranjea ei indirect ca nu le place de tine, ii supara ceva la tine chiar daca nu te-ai bagat in seama.