| Inferno a întrebat:

De ce faceti afirmatii pe care nu le sustineti cu dovezi.
Un anumit crestin, cu un nume mult prea lung ca sa-l pot scrie acum, a facut o afirmatie cum ca T. Evolutiei a cazut. i-am cerut un motiv, o dovada, un site,ceva,orce, dar utilizatorul s-a retras si nu a mai spus nimic, dar nici nu si-a retras afirmatia.
Este corect sa spunem ca acesti crestini fac crestinismul de ras si ii decredibilizeaza si pe ceilalti crestini?

26 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu m-am retras, am iesit de pe TPU laughing.

| RAY a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Esti ipocrit fara suparare

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru RAY):

Fara suparare, man, am iesit de pe TPU pentru ca intram mai tarziu, acum, de unde stii tu ceea ce am facut?

| Mădă0611 a răspuns:

Cel mai tare raspuns crestin e "anumite lucruri nu pot fi cuprinse/intelese de mintea umana" laughing

| martzian a răspuns:

Eu nu stiu la cine te referi. Cu toate acestea nu iti voi da site-uri care sa "demonstreze" ca parodia de teorie la care faci referire nu este valabila. Existenta lui Dumnezeu este o dovada suficienta. Roaga-te, fii sincer si vei sti ca exista!

Ducand lucrurile mai departe, ce nivel de frustrare (ma intreb) poate genera obsesi de asemenea natura, la un pas de patologic, incat sa va traiti viata aici - in virtual - doar pentru a combate un Dumnezeu in care, chipurile, nu credeti?

| Inferno explică (pentru martzian):

Nu,nu,stai putin, nu-L amesteca pe Dumnezeu. Dumnezeu poate exista alaturi de T.E. Putem spune ca Dumnezeu s-a folosit de T. E. pentru a marii diversitatea, deci NU, Dumnezeu si in cazul in care exista nu e o dovada impotriva T.E.

| martzian a răspuns (pentru Inferno):

Inteleg din ceea ce spun ca ai inceput sa crezi in Dumnezeu.

| WhatheWow a răspuns (pentru martzian):

Vezi ca a-i generat o provocare dragule, fara argumente!

| martzian a răspuns (pentru WhatheWow):

Daca stergi cratima, poate ca voi incerca sa te cred... Ce argumente vrei - in afara celor din discutiile generate chiar de mine si la care nu ne-ai onorat cu prezenta? Oricum, multumesc pentru grija. sad

| WhatheWow a răspuns (pentru martzian):

Superioritatea e o latura a ta pe care doar acum ti-o descopar sau ma insel?

| martzian a răspuns (pentru WhatheWow):

Prietene, nu este cazul. Probabil ca da, ti se pare, din cauza ca nivelul discutiei este unul jenant de superficial - mai ales dupa o anumita varsta.

| WhatheWow a răspuns (pentru martzian):

Daca vrei sa discutam de parodii, avem una veche de tot, Biblia!

| martzian a răspuns (pentru WhatheWow):

Sigur ca vreau, daca nu vei vorbi ca marea masa a ignorantilor (din auzite). Sunt convins ce pe masura ca o vom citi impreuna iti vei schimba parerea.

| WhatheWow a răspuns (pentru martzian):

Bine inteles ca e superficial " prietene ", atita timp cit nu aduci dovezi in schimbul afirmatiilor tale! Si vezi ca si tu abuzezi de ceva cratime.

| martzian a răspuns (pentru martzian):

PS: Ca sa incheiem, discutia cu tine nu are o baza (mai ales ca ai pastrat cratima needitata). Ai cazut exact ca musca in lapte...

| martzian a răspuns (pentru WhatheWow):

Abuzul e una, plasarea gresita e alta... De fapt ce vroiai?

| WhatheWow a răspuns (pentru martzian):

Nu se spune "pe masura ca o vom citi" ci pe masura ce o vom citi; asta asa ca sa-ti lasi ipocrizia deoparte daca vrei sa purtam o discutie civilizata!

| martzian a răspuns (pentru WhatheWow):

Apropo de nivel...

| WhatheWow a răspuns (pentru martzian):

Da, am sa rid dupa "inmormintare"!

| martzian a răspuns (pentru WhatheWow):

Mai intai te bagi ca musca in lapte, apoi aberezi (nu ca Filosoficus ci ca Agramaticus). La sfarsit faci si dovada consecventei. Din nefericire asta nu este mereu o calitate...

Repet: ce vroiai de fapt? Care e problema ta?

PS: Poti edita (greseala), daca vrei. Sau ai putea, dar nu stii. Sau stii, dar tu te uiti doar la altii, pentru ca ai capul prea mare. Daca vrei te ajut sa iti arat unde. Inainte de a te roade pentru greseala mea, ingrijeste-te de lacunele tale si scuteste-ne cu filosofiile de 2 bani!
Iar daca crezi ca am timp de pierdut cu discutii paralele sau ca sunt somer si nu am ce face decat sa raspund la replici idioate, te inseli. Noapte buna!

| WhatheWow a răspuns:

Intotdeauna face asa, nu doar acum si nu e singurul.

| WhatheWow a răspuns:

Ce mare Gunoi esti domnule @ Martzian; altceva nu stii decit sa dai Ignore? Pai asta si esti un mare Ipocrit si un Ignorant pe masura; cind ramii fara argumente jignesti dupa care dai ignore! Patetic mod de a te scoate din ****!

| WR104 a răspuns:

O sa il dau in judecata pe respectivul pentru ca imi strica imaginea.
O sa ii dau chiar si ignore sa se invete minte.

| TheTigerX a răspuns (pentru WR104):

Nu il ierti?sad

| WR104 a răspuns (pentru TheTigerX):

Daca spune Tatal nostru, de 10 ori timp de o saptamana, il iert.

| Allrc24Orthodox a răspuns:

Oricum e falsa ipoteza