| anonim_4396 a întrebat:

De ce "life sux"? Credeti ca viata a fost facuta de niste fiinte mai evolutate decat noi sa vada cum ne descurcam in mediu ostil?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce ar sta cineva miliarde de anii sa vada cum evolueaza viata fara a interveni asupra ei ca totul sa fie doar un experiment? astfel de ipoteze nu ofera dovezii, viata de a evoluat de la simplu spre complex

| NGheorghe a răspuns:

...viața? A fost făcută de niște "ființe" ajunse la "capătul evoluției" care dacă au chef sa vadă ceva își cumpără televizor.
... viața e prea complexă si suc daca îți pierzi vremea cu " ghicirea originilor". Mai uita-te in stânga si in dreapta ca sa vezi si altceva in afara de litere.
https://youtu.be/TvHHuinr0tM

| al9264 a răspuns:

S-ar putea sa fie asa, sau nu, nu exista dovezi si chiar daca ar fi, nu conteaza. Sa fim noi sanatosi...