| Vernusio a întrebat:

De ce mortii nu mai vin inapoi sa ne spuna cum e acolo unde sunt ei? Inseamna ca e foarte bine acolo unde sunt ei acum.Dar am uitat ca exista mediumi.Sa avem incredere in ei?

14 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Mortii, in functie de vechime sunt:
1 Morti
2 Viermi
3 Tarana.praf.
4 DAR vor fi REANVIATI la vremea potrivita in functie de ce au facut in viata, unii pentru un trai VESNIC, altii pentru Judecata, pedeapsa si moartea vesnica.
Cine sa vina cand TOTI sunt inca in cele TREI STADII DE EXISTENTA enumerate anterior?
Sigur iti vei gasi raspunsul dar la vremea potrivita.

| danay72 a răspuns:

Nu,au legatura directa cu demonii. Deuteronom 18:10-12

| RAY a răspuns:

Nu se intoarce nimeni ca nu exista asa ceva, poti avea incredere cine te opreste

| Freya1 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii cat le este de bine stim doar ca o data mort bine sau rau cum le este nu se mai intorc

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca sunt morti, nu mai pot fi vii! Daca sunt vii inseamna ca nu au murit destul.In religia mea am incredere doar intr-un singur Dumnezeu! Daca tu nu ai religie si nici Credinta, te poti intreba la nesfarsit multe, uitand esentele.

Răspuns utilizator avertizat
| Valentinaldoilea a răspuns:

Tu te-ai intors in pantecele mamei sa spui urmatorilor frati ca nu e bine aici si sa nu se mai nasca?

| CosminCD a răspuns:

O persoana moarta e moarta! Nu mai stie nimic si nu se duce nicaieri. Mitul conform caruia sufletul este viu, este o mare minciuna acceptata, din pacate, de multe asa zise denominatiuni. Mediumii sunt cei care lucreaza cu puterea celui rau. Sa nu ai incredere in mediumi. Iti doresc numai bine!

| Anonim796 a răspuns (pentru CosminCD):

Atunci ce rost am avea pe aceasta lume? Am fost creati de ceva inexistent? Orice lucru are un scop, e imposibil sa murim si sa nu mai existam, lucrurile care ne justifica existenta sunt chiar langa noi, doar ca nu le sesizam, daca ar fi cum zici tu, ar insemna ca viata e doar o iluzie a inexistentei, viata are un scop, inexistenta nu exista pentru ceva existent

| CosminCD a răspuns (pentru Anonim796):

Conform Sf. Scripturi exista viata dupa ce omul moare, dar la revenirea lui Iisus Hristos. Pana atunci, omul care moare este mort. Nu mai stie nimic si nu mai face nimic - Eclesiastul 9:5 "Cei vii, în adevăr, măcar ştiu că vor muri, dar cei morţi nu ştiu nimic şi nu mai au nicio răsplată, fiindcă până şi pomenirea li se uită."

| udrescuf a răspuns:

Fiecare crede ce vrea.

| Cannibal a răspuns:

Dacă sunt morți cum vrei să îți spună asta?
Nu te-ai gândit niciodată că mediumi se folosesc de oamenii creduli pentru a obține bani?

| bogdosan1 a răspuns:

Au fost oameni care au venit de dincolo, doar că știința aceasta controlată de anumite organizații debitează diferite filosofii, cum că au visat sau fel și fel de povești "ștințifice" ca să țină oamenii departe de adevăr.