| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oameni care se numesc " crestini" cred profetiile pagane ale Mayasilor? Adica daca un pagan sau nu stiu eu ce "destept" cica a descoperit cand va fi Sfarsitul toata lumea crede,dar Hrisos cand zice "Privegheati si va rugati ca nu stiti ziua nici ceasul..." nu'i pasa nimanui.Cei mai multi petrec in chefuri,betii,desfranari,fumat, vrajba si alte pacate si nu se gandesc sa se indrepteze.Astept pareri. [Ateii pot sa mearga al culcare - NU AM NEVOIE DE PARERILE LOR TAMPTEE!

15 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Este doar o interpretare a caldendarului Mayas, nu scrie nicaieri in piatra pe "21 decembrie 2012 va fi sfarsitul lumii."

| Thunderstruck a răspuns:

Du-te inapoi in pestera, n-ai treaba cu realitatea dupa cate vad.Mayasii astia n-au prezis nici un sfarsit.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Asta este a doua întrebare despre care spunea-i că o vei pune?

Răspuns utilizator avertizat
| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Posibil ca "teoria" ta, indiferent care ar fi fost ea, necesita o revezuire, asa-i?

Răspuns utilizator avertizat
| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Ma bucur.

| LegionarulRoman a răspuns:

Televizor,calculator & company!

Răspuns utilizator avertizat
| 3xfemeie a răspuns:

Pentru cultura ta generala, mayasii nu au prezis sfarsitul lumii. Mai informeaza -te!

| C0nstantin a răspuns:

Mayasii aveau calendarul impartit in cicluri. Ei nu au prevazut sfarsitul lumii ci sfarsitul unui ciclu (asta pentru cultura ta generala). Daca esti interesatade mai multe poti cauta pe google destule informatii cu privire la ce anume reprezenta un ciclu in calendarul mayas.
P.S. e o parere tampita de la un ateu. Asta ca sa te citez pe tine poate iti dai seama ca esti pe langa subiect.

| がさいゆの a răspuns:

Pentru ca internetul si televeziunea le tot spala creierii.

| HueyFreeman a răspuns (pentru がさいゆの):

Iti dai seama ce bine e. Capul e deja gol de la atata indoctrinare, dupa aia vine Mass-Media si il umple cu prostii.

| RisenLight a răspuns:

Draga mea sa lamurim o chestie si acesta este raspunsul corect : Crestinul ce crede o astfel de atrocitate nu se numeste Crestin.
Toate cele bune si sper ca te-am ajutat big grin

| StrayCat a răspuns:

Pentru ca daca nu cunosti cu adevarat ceva legat de un anumit subiect (aici ma refer la orice, nu doar religie), este foarte simplu sa fii convins de orice iti poate zdruncina ideile care sunt si asa slabe.