| EvangelineDS a întrebat:

De la cati ani ai inceput sa nu mai crezi in dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| ateu123 a răspuns:

E buna intrebarea ta nu-i baga in seama http://liber-cugetatorii.blogspot.com/......e-din.html

70 răspunsuri:
| ateu123 a răspuns (pentru 220V):

De cand l-am deschis am avut 320 de afisari pe pagina nu asta urmaresc eu si cine vrea sa se documenteze

| EvangelineDS explică (pentru 220V):

Nu inca... poate vi si tu la un dans... ce zici big grin

Răspuns utilizator avertizat
| 220V a răspuns (pentru EvangelineDS):

Ma inviti? Pai daca ma inviti vin cu placere

| wforweirdo a răspuns:

Vreo 13, aproape 14 thinking Da oricum şi înainte aveam multe nelămuriri şi mi se păreau suspecte unele chestii.

| monstrulet a răspuns:

Nu cred ca am crezut vreodata... bine, poate in clasa 1 cand ne-a speriat profa cu iadul, m-a pus pe ganduri putin, dar pana la urma mi-am dat seama de vrajeala.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru NemNUZ):

Dacă dumnezeu nu există şi tu crezi în el, îţi pierzi libertatea, banii şi timpul. Şi gândirea de om liber.

| clandestin a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu dar vad religia ca o forma de manipulare sau ca o politica

| NemNUZ a răspuns (pentru Woodenpints91):

Libertatea costand in 2 minute seara la rugaciuni? banii, un leu cat dai la biserica? timpul 2 ore pe saptamana?

| DrunkenRat a răspuns (pentru EvangelineDS):

Nu ai citit. Altefl nu spunea 'este un sfarsit'. Oh, god...

| Woodenpints91 a răspuns (pentru NemNUZ):

Da,le pierzi şi pe ăstea.
Şi când spun libertate, mă refer la cazul în care tu vrei să faci ceva (să te îmbeţi, să te duci la curve...etc) şi te mustră conştiinţa că te va pedepsi dumnezeu.

| NemNUZ a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da ai dreptate nu ai voie sa faci lucuri de genul acesta,dar nici daca nu crezi in dumnezeu tot esti pedepsit, inchisoarea in unele cazuri, daca te imbeti tot timpul crede-ma ca nu apuci 50 de ani, iar sa te duci la curve ce naiba tu de exemplu ai merge la vreo nespalata de aia poate iei si sida, etc?

| sarrah123 a răspuns:

Dumnezeu exista

| Parintele a răspuns:

De pe la 13 ani.

| djdawn a răspuns:

Exista Dumnezeu, creatorul. Dar Iisus eu cred ca nu a fost cine s-a spus in Biblie ca este iar Biblia este ca o carte cu povesti din care inveti pe care unii o iau mult prea in serios, dar eu o iau ca pe o carte de povesti de viata, dar nu cred ca acele intamplari au fost facute.

| xBianca333x a răspuns:

Fara suparare dar e o intrebare cam stupida! normal ca dumnezeu exista el te-a creat fatoo! dar fiecare face cum vreau!

| OtiliaP a răspuns:

Totusi depinde de religie. Eu sunt crestina la fel ca neamul meu. Alti babtisti sau eseisti ce merg pe drum si dau carticele de religie etc. aia nu cred in Dumnezeu. Dar eu cred.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru NemNUZ):

Asta este decizia fiecăcuia. Eu personal nu suport curvele şi beau alcool în fiecare zi. Eu am dat doar un exemplu, exemple ce pot fi infinite...

| EvangelineDS explică (pentru xBianca333x):

Ai tu vreo dovada care sa ma faca sa cred?

| AmD a răspuns:

Tot timpul voi crede!
Tu nu crezi? Atunci cine te ajuta fara sa il vezi, sau cine te tine sanatos?
Mi-se pare o intrebare fara rost!

| EvangelineDS explică (pentru AmD):

Eu ma tin singura sanatoasa in cel mai rau caz medicii...

| greenmoon a răspuns:

9 anisori si toti ma credeau debila...

| ireFUTABILx2x a răspuns:

De cand am inceput sa gandesc si sa constientizez anumite lucruri.

| Jodelle a răspuns:

Nu am crezut pana la 14 ani, de la 14 ani in colo viata mi-a demonstrat ca exista.

| printesa10 a răspuns:

Nici o data.Am crezut, cred si voi crede in Dumnezeu.

| xBianca333x a răspuns (pentru EvangelineDS):

Baai Desteaptoo! nimeni n-are dovada! dar ma rog pune niste intrebari mai realiste!

| AlinMarian95 a răspuns:

Buna! Eu am 16 ani si cred in Dumnezeu, niciodata nu voi inceta sa fac acest lucru! Dumnezeu exista, el vede tot!

| AmD a răspuns:

Tu esti chiar fara suparare nu vreau sa insult pe nimeni! ZU-ZU!
Parinitii tai nu cred? De ce nu ii intrebi pe ei?
Ei sunt mai mari! Eu cred ca chiar si acum la o varsta mai maricica ei cred!
Daca esti chiar asa de dusa in lumea ta vise placute in continuare!(fara suparare!)

| AdryanaN5 a răspuns (pentru clandestin):

E adevarat ceea ce spui.

| AdryanaN5 a răspuns:

Daca nu crezi in Dumnezeu pentru ca nu l-ai vazut, inseamna ca nu crezi nici in vant, pentru ca nici vantu nu l-ai vazut.