| EvangelineDS a întrebat:

De la cati ani ai inceput sa nu mai crezi in dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| ateu123 a răspuns:

E buna intrebarea ta nu-i baga in seama http://liber-cugetatorii.blogspot.com/......e-din.html

70 răspunsuri:
| EvangelineDS explică (pentru AdryanaN5):

Pe vant il simti...

| AdryanaN5 a răspuns (pentru EvangelineDS):

La fel si Dumnezeu isi face simtita prezenta.
Prin lucrurile pe care lea creat, prin sfaturile din biblie(Daca le pui in aplicare vei vedea cat de bine iti merge.)prin mangaierea care o simti cand citesti din biblie.

| EvangelineDS explică (pentru AdryanaN5):

Si de unde stiu eu ca biblia nu e scrisa de niste bosorogi plictisiti?

| AdryanaN5 a răspuns (pentru EvangelineDS):

1 Profetiile care se implinesc in zilele noastre 2 Timotei 3:1-5 (http://www.watchtower.org/m/biblia/2ti/chapter_003.htm)
2 Scriitori ei au trait in epoci si secole diferite. totusi ea vorbeste despre aceeasi lucru fara a sari peste secole.
3 Sfaturile care sunt date se aplica in viata, niciunde nu gasesti sfaturi mai bune.
4 De-al lungul anilor lumea a luptat pentru a o traduce in limbile vorbite si chiar au murit. Ce om ar muri pentru o carte fara ca ea sa aiba ceva deosebit?
5 Este ceea mai citita carte din lume si ceea mai distribuita In fiecare saptamana se distribuie in medie peste un milion de bibli.
6 Este exacta din punct de vedere stintific. De exemplu ea a spus cu multi ani inainte ca lumea sa afle ca pamantul sta pe nimic si ca e rotund iov26:7; Isaia40:22(22 El este Cel care locuieşte deasupra cercului pământului şi locuitorii lui sunt ca nişte lăcuste, Cel care întinde cerurile ca un văl fin, care le desface ca pe un cort de locuit, http://www.watchtower.org/m/biblia/isa/chapter_040.htm
7 El întinde nordul peste spaţiul gol,
suspendă pământul pe nimic,
http://www.watchtower.org/m/biblia/job/chapter_026.htm)

| คlєxヅ a răspuns:

Cat de scrantita ai fi sa nu crezi in Dumnezeu? Din cauza lui exista toate persoanele care le placi tu. Spune-mi si mie,esti asa de satanista si anti-religie ca sa nu crezi in DUMNEZEU? Mereu l-am respectat,si o sa il respect mereu...El e cel ce a creat pamantul... Fara planeta asta creeată de Dumnezeu cum am fi existat? La asta nu te gandesti? Uite cum iti spun, tu crezi in tatal tau? Sunt sigur ca vei zice "da". Atunci daca crezi in tatal tau Dumnezeu este tatal tau, tatal nostru ceresc! Cum sa nu crezi in tatal tau?

| EvangelineDS explică (pentru คlєxヅ):

De unde stiu eu ca el exista?

| คlєxヅ a răspuns (pentru EvangelineDS):

Citeste cu atentie la raspunsul lui AdryanaN5 si vei vedea ca cum exista vantul exista si dumnezeu.Sa stii, daca nu il vezi nu inseamna ca nu exista.De ce ii mai spunem numele, daca e o pers. care nu exista? De ce sa inventat cuvantul Inger?

| AmD a răspuns:

In continuare o intrebare dusa cu pluta!
cine te-a convins ca nu exista?!

| moegie0dattebayo a răspuns:

Cam pe la 12 ani am realizat ca de fapt nu crezusem niciodata.De la 13-14 ani sunt ateu.De ce oamenii nu pot raspunde fara sa comenteze?! Daca, crezi vezi-ti de treaba! Intrebarea este destul de clara!