| 1992 a întrebat:

Deci daca citesti "Paraclistul Maicii Domnului" timp de 40 de zile pentru o dorinta ti se implineste, e asa si cu "acatistul Sfantului Duh"? Daca da pentru cat timp trebuie?

Multumesc, si nu incepeti cu intrebari stupide cum ar fi dorinte pentru lampi fermecate sau mai stiu eu ce, eu am citit Paraclistiul pentru bac si am luat bacul din primawinking -anul asta :pe

19 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da paracliserul Chimie, Fizică, Matematică, Biologie, Anatomie Stiinta, Filosofie nu-ti indeplineste nici-o dorinta?

| Danutza27 a răspuns:

Nr zile=x
unde x=f(credinta ta)

| danielcretu1980 a răspuns:

Daca nu invatai de loc, te rugai degeaba.

e bine sa te rog, insa trebuie sa si actionezi.

| ankahra4m a răspuns:

Daca eu citesc chestia aia, timp de 40 de zile, si imi pun dorinta ca toata lumea sa fie mai desteapta macar cu 20 de procente, o sa mi se indeplineasca? Asta chiar ar fi interesant. Dar... asa cum observ, unii chiar isi pun dorinte gen "vreau o masina, vreau sa am bacul din prima, vreau o vila" dar nimeni nu spune " vreau ca familia x sa aiba acel copil pe care si-l doresc, vreau ca pisica vecinului y sa scape cu viata"... hal de crestini. Bravo ca ai luat bac-ul, si eu l-am luat din prima, fara contestatie, si fara sa ma rog sau sa citesc prostiile alea.
Deci? Ce sa inteleg? Ca e pura coincidenta, sau efectiv face parte din creierul nostru?

| Skylar a răspuns:

Pai roaga-te linistit(ai laut bacul din a doua sesiune nu?)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa iei rugaciunea ca pe o reteta happy Ea trebuie sa faca parte din viata ta fara a avea vreo pretentie. Te rogi Maicii Domnului pentru a o slavi, pentru a-i multumi si pentru a o ruga sa te octoteasca, sa te vindece, sa-ti dea rabdare etc, nu pentru a-ti indeplini dorintele. Cu siguranta vei primi ocrotirea sa, dar nu pentru ca ti se cuvine dupa marele efort pe care l-ai facut timp de 40 de zile, ci pentru ca ea este buna, rugatoare si iubitoare happy

Vrei un raspuns? Roaga-te zilnic! Da! Sa nu treaca zi in care sa nu te rogi Maicii Domnului si/sau sfantului al carui nume porti. Dar nu pentru indeplinirea dorintelor lumesti, ci pentru a-ti da sanatate, pace, nadejde, credinta tare, putere de invatare etc.

Este gresit conceputl "ma rog x zile pentru x lucru". Rugaciune atrebuie s afaca parte din viata noastra. Si atunci, cu siguranta, Maica Domnului va fi mereu cu noi. Ea si Fiul sau happy

| 1992 explică:

Nu am luat bacul din prima-prima sesiune fara contestatie

| 1992 explică:

Deci ankahra4m
1.am specificat fara intrebari stupide
2.nu ai de unde sa stii ce dorinta am eu

| ankahra4m a răspuns (pentru 1992):

Dar nu este o intrebare stupida, e o intrebare foarte rationala, si nu imi trebuie mesajul tau privat. Daca tu nu esti in stare sa imi raspunzi la intrebare, atunci fiecare cu parerea lui. Si nu ma intereseaza dorintele tale... nici macar nu am specificat faptul ca m-ar interesa.

| 1992 explică:

Danutza27 tot ce mi-ai zis tu eu deja stiam da puteai sa zici mai scurt "Dumnezeu iti da,da' nu-ti baga si in traista",iar cu analfabetii-nu poti sa le ai pe toate, in orice padure sunt si uscaciuni; iar cu faza ca poate vor sa citeasca poate au prea multe pacate sau parintii lor au avut prea multe pacate.
O sa zici: "si ce vina au bietii copii" da iti dau un exemplu puternic:homosexalii, sunt asa din cauza desfranarilor din familia lor

| 1992 explică:

Chestia cu homosexualii este spusa de religie, nu inteleg cum ar putea bunicii sa-i spuna nepotelului ca nu e bine sa se uite dupa fete ci sa se uite dupa baietilaughing tu te auzi ce spui?

| 1992 explică:

Eu doar am intrebat daca e un numar de zile si la "Acatistul Sfantului Duh" si uite unde am ajuns la homosexualihee hee

| 1992 explică:

N=0
Unde "n" reprezinta neuronii tai

| 1992 explică:

Coincidenta ca ma cheama Marianahee hee multumesc pentru raspuns stiu asta, da stiam si faza cu 40 de zile de rugaciune, nu trebuie sa gandesti altfel ca e un fel de post da nu de mancare ci de rugaciune

| Hombre a răspuns (pentru 1992):

Multumesc pentru stupid, sunt innebunit dupa ei si din partea mea cat mai multe paraclisere, matanii, posturi negre, albe, violete, acatiste, ocolituri de biserici in genunchi si toate căcaturile sfinte alaturi de babele analfabete ca degeaba ai luat bacul pentru ca mintea vrei sa o tii intunecata.

| 1992 explică:

Hombre eu am zis Paraclistul nu paracliserul si in al 2-lea rand la primul tau raspuns "nicio"se scrie legatwinking nu ma mai judeca ca nu esti mai bun decat mine la nimic happy te crezi mult prea destept si spui mai mult decat trebuie uneori happy

| Hombre a răspuns (pentru 1992):

Alooo esti in secolul XXI si tu pui intrebari de babe tampite.

| 1992 explică:

Mai bine o baba tampita decat un/o cocalar/a nebun/a.
Comentezi aiurea,nici nu sti ce vorbesti,eu macar stiu; sa-ti dau un exemplu:ai fost vreaodata la biserica duminica si ai simtit acel sentiment din timpul Sfintei Liturghi? Nuuuu, ca altfel nu ai comenta degeaba, ca un boschetar nebun happy

| Hombre a răspuns (pentru 1992):

Smintita primitiva sa-ti bagi liturghia in cur poate cu el judeci mai bine.