| RAY a întrebat:

definiti afirmatia nu stiu
cat este afirmare? cat este infirmare?

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Pai,afirmare este din start, fiindca afirmi ca ai spus ca nu afirmi, de exemplu, iar infirmarea depinde de continutul mesajului, si poate fi 100% infirmare, sau 100% nestiinta.Dar poate fi 50% infirmare, 50% nestiinta, depinzand de situatie.

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Foarte bun raspunsul

9 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Ai ajuns sa vorbesti singur acum?

| Zenit313 a răspuns:

Depinde de caz!

| RAY explică (pentru Zenit313):

Despre dumnezeu intreb despre existenta lui

| Bitza91 a răspuns:

Daca n'ar fi, nu s-ar mai povesti! Un gram de adevar exista! Ceea ce ma duce pe mine cu gandul la existenta lui D-zeu este apa sfintita(aghiasma) care nu poate fi sfintita pur si simplu de un om normal(pana la urma urmei popa este si el om ca oricare altu)Deci pune-ti intrebare asta.Cum se schimba apa normala in apa sfinta?! ..Doar cu busuioc, o cruce si o rugaciune.Deci eu tind sa cred ca D-zeu chiar ar exista!

| RAY explică (pentru Bitza91):

Eu nu am intrebat de existenta lui dumnezeu, si de cuvanttul nu stiu

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Dumnezeu exista! zeus ii spun alti oameni! funda? te rooog!

| QuestionMan a răspuns:

Nu se stie bine daca exista este important ce crezi daca crezi ca exista atunci este foarte posibil daca nu la fel este posibil sa nu existe!

| RAY explică (pentru QuestionMan):

Imi poti raspunda sau nu ai ce face