| HeiligKreuzAchtAcht a întrebat:

Despre satanisti.
Am citit un raspuns destul de interesant.
Satanismul modern a fost de fapt întemeiat de un fost saltimbanc, devenit inapt pentru profesia de circar ca urmare a consumului de droguri - Anton (Antal) Szandor La Vey. În 1969, respectivul a redactat un fel de catehism satanic ("BIBLIA SATANICĂ"), care nici măcar nu are caracter teologic, ci se limitează la parafrazarea rudimentară şi blasfematorie a unor fragmente de text biblic.
Apoi :
Semnificativ în acest sens este unul dintre cele mai cunoscute fragmente ale "BIBLIEI SATANICE" - aşa-zisa "rugăciune": "Tatăl nostru care eşti în infern, mărească-se numele tău, precum în infern aşa şi pe pământ. Păcatul cel de toate zilele dă-ni-l nouă azi şi du-ne pe noi în ispită şi învaţă-ne de rău. Ave Satan!"
Apoi :
Conţinutul dogmatic al lucrării fostului saltimbanc nu depăşeşte pe acela al unor mai vechi parafrazări antiteiste ale Bibliei (de genul "Biblia hazlie"), fiind aproape nul, întrucât se limitează la "porunci" de genul " Nu ai voie să crezi în Dumnezeu, pentru că lumea este a mea şi voi considera credinţa ta ca un păcat " ori " Fă-ţi un idol şi închină-te lui în fiecare duminică. ". În fond, această însăilare de fragmente grosolan pastişate se limitează, în fond, la negarea tuturor valorilor sociale, de la credinţa în Dumnezeu şi până la morala minimală.
Apoi :
În al doilea rând, activităţile acestor grupări de declasaţi, drogaţi şi fără căpătâi, adepţi ai necrofiliei, zoofiliei şi onaniei în grup
Apoi :
- Evident, organele de ordine publică şi siguranţă naţională din tara nu puteau asista pasive la evoluţia ascendentă a acestui fenomen anomic în mediile de tineret. Măsurile luate s-au concentrat însă la nivelul adevăratelor reţele ale crimei organizate, care aprovizionau cu droguri anturajele sataniste
Apoi :
Este demn de citit raportul S.R.I
Apoi;
"satanismul a intrat în România pe filieră ungară". Prima grupare satanistă care a "sondat" în 1992 posibilitatea extinderii în România a fost grupul aşa-zişilor "galaxieni" din Kiev, care se închinau "celor 33 de spirite astrale" sub conducerea unui fost ofiţer K.G.B., reangajat de grupările mafiote post-sovietice, cunoscut sub pseudonimul "Pater Disciplinarius".
Apoi :
La acea dată, însă, existau deja nuclee sataniste autohtone bine închegate, spre exemplu "Îngerii Morţii" din Brăneşti - anturaj în care, la începutul anului 1993, s-a înregistrat şi un prim suicid ritual.
Apoi :
Fenomenul satanist a apărut în România în mediile de declasaţi - vagabonzi, aurolaci, boschetari, cerşetori. Pentru aceştia, practicile pretins "sataniste" constituiau un accesoriu destinat să dea o brumă de "prestigiu" sordidelor orgii heterosexuale, dar preponderent homosexuale agrementate de consumul masiv de spirt medicinal aditivat cu Romparkin şi "îndulcit" cu antigel (mono - etilen - glicol, compus cancerigen).
Apoi :
"Ritualurile" erau pe măsura minţilor înceţoşate de Aurolac ale participanţilor la aceste inoculări în grup cu maladii sexual transmisibile: băutul de sânge de găină, dezgropatul de stârvuri, onania colectivă. Semnele de apartenenţă la "clubul select" al consumatorilor de intestine de pisică "ritual sacrificată" erau "crucea lui Nero" (întoarsă), "crucea Vieţii" (cu ansă), pentagrame (stele în cinci colţuri, evocând simbolul comunist) şi amulete macabre (în general, confecţionate din resturi de cadavre).
Apoi;
"drojdia societăţii". Începând din 1994, s-au semnalat primele cazuri de prozelitism satanic în rândul unor elevi de liceu marcaţi de ratare şi eşec şcolar. Tinerii - în general semnalaţi şi cu alte "probleme", de genul prostituţiei ori furturilor mărunte - s-au lăsat atraşi de anturajele de marginali, efectul fiind în general dezastruos.
Apoi :ATENTIE APAR SI VICTIME
Astfel, în 1994, nucleul de boschetari "satanişti" constituit la Dorohoi (jud. Botoşani) a reuşit să racoleze două eleve de liceu. Pentru a le convinge să participe la practicile orgiastice ale grupării (până atunci preponderent onaniste), celor două minore le-a fost administrat un amestec de Frecţie "Carmol" cu excremente de câine, care le-a adus în stare de comă alcoolică, pentru stabilizarea leziunilor hepatice şi cerebrale fiind necesară spitalizarea de urgenţă. O a treia elevă, C. A., de la liceul "Grigore Ghica" Dorohoi, nu a mai putut fi recuperată neuro-psihic, sinucigându-se după puţin timp.
Apoi :
Evoluţia fenomenului a fost relativ lentă, dar în 1995 nucleele de boschetari "satanişti" din majoritatea marilor oraşe din Transilvania şi Banat reuşiseră să se insinueze în ariile marginale ale mediului şcolar.
Apoi :Atentie droguri de consum contaminate
"Epoca Anioşa" (1995 - 1998)

Simultan, evoluţia fenomenului satanist a intrat în atenţia mass media şi a marelui public odată cu "incidentul de la Constanţa" - astăzi considerat momentul iniţial al "Epocii Anioşa" ( după numele unui canabis ieftin, dar caracterizat printr-o ridicată radioactivitate reziduală, ca urmare a faptului că este cultivat în arii de pe Spaţiul Est mai puţin controlate de autorităţi, fiind afectate de catastrofa de la Cernobâl ).
Apoi :
Printre primele nuclee sataniste care au aderat la consumul de droguri mai mult sau mai puţin infestate cu cesiu şi stronţiu s-a numărat gruparea aurolacilor cu sediul în canalele din zona Gării de Nord din Bucureşti, pompos denumită "Fraţii Stăpânului" (aflată în acel moment în conflict cu altă grupare similară bucureşteană, "Allzdam" - de la "All is Damned". Cei în cauză "reinvesteau" sumele obţinute prin prostituţie (în general homosexuală) în droguri venite pe diferite filiere nistrene, cărora principala gară bucureşteană le servea drept punct de escală. Treptat, la grupare au fost cooptaţi elevi de la liceele din Bucureşti, dar şi din alte localităţi.
Apoi :
Prima "roire" a nucleului bucureştean a avut loc înspre Constanţa, cu sprijinul a doi satanişti locali - D. Marius (zis "Şacalul"), elev la Liceul "ENERGETIC", şi M. D. Andrei (zis "Hiena"), fără ocupaţie, care au acceptat să se implice în traficarea drogurilor vehiculate de emisari ai "Fraţilor Stăpânului", revânzându-le în mediul elevilor de la "ENERGETIC", "TRAIAN" şi "GEORGE CALINESCU" din Constanţa. Printre boschetarii constănţeni racolaţi s-au numărat Pintilie Horaţiu, fratele său, Pintilie Tiberiu, şi Andronache Cristinel - toţi fără ocupaţie, care, sub influenţa halucinogenelor, au săvârşit două crime abominabile ( 3 şi 8 mai 1995).
Apoi :
n alte cazuri, este vorba de psihopaţi periculoşi - spre exemplu un anume D.R. Mihai din Cernavodă, condamnat la închisoare cu suspendarea executării pedepsei pentru furt calificat, care în cadrul întrunirilor pe care le organiza în Cimitirul Ortodox din oraş (în locul cunoscut sub numele "La Cavoul lui Farmache"), incita adepţii la omor şi sinucidere. Una dintre tinerele aflate sub influenţa sa, C. V., i-a urmat îndemnurile, încercând să se sinucidă (a fost salvată în ultimul moment). Mai puţin norocoasă a fost altă membră a grupului, care şi-a "reuşit" sinuciderea în aprilie 1997.
Apoi:capetenii sataniste
"EDDIE MORTUL" din Alba Iulia, B dul ---- nr. 71, bl. A16;
- "MORTUS CADAVERICUS" din Piteşti, B dul ----, bl. B32;
- "MACELARUL" din Piteşti, str. ----, bl. D1;
- "DAVINA HAKKINEN" din Urziceni Ialomiţa, str.---- nr. 2, bl. 117;
- "MORTUL" din Oneşti Bacău, Bd. ---- nr. 1, bl. 1;
- "BLACK ALIEN" din Brăila - Calea ---- nr. 13, bloc 13.
Apoi:
Cea mai mare parte a adolescenţilor teribilişti care gustă din experienţa satanistă după ce se aleg cu un sifilis imun la antibiotice (ca urmare a "riturilor sexuale") sau cu un panariţiu ce necesită amputarea a două-trei falange (consecinţă obişnuită a profanării de morminte). Câţiva - al căror creier este prea înceţoşat pentru a mai reacţiona cât de cât normal - continuă mai mulţi ani pe această cale. Dar nu prea mulţi ani, fiindcă consumul de stupefiante infestate ori de alcool aditivat cu neuroleptice are efecte ireversibile.
Apoi :liderul satanist
Semnificativ este cazul liderului satanist R. C. Gabriel, aflat încă din iunie 1996 în cercul de suspecţi pentru profanarea unor morminte la "Biserica Domnească" din Tg. Ocna. Până să se lămurească situaţia, poliţiştii bucureşteni l-au "interceptat" pe cel în cauză la ore mici ale nopţii, în zona "Cimitirului Bellu" din Bucureşti, având în mâini o halcă de cadavru în putrefacţie şi o lumânare aprinsă. La secţia de poliţie, cel în cauză a început să-şi mănânce excrementele, ceea ce a determinat ofiţerul de serviciu să-l trimită de urgenţă, cu cătuşe la mâini, la Spitalul de neuropsihiatrie. Au fost necesare 11 zile de tratament ca R. C. Gabriel să-şi revină în simţiri, dar intelectul său continuă să fie ireversibil afectat
Apoi :
Fenomenul satanist, aflat sub presiunea uzurii fizice şi mai ales psihice accelerate a adepţilor, are tendinţa de a evolua rapid, daca nu ii sunt tăiate rădăcinile ce-l hrănesc, pe filiere interlope, cu stupefiante ieftine.
Apoi :
Până în prezent, nici un satanist român nu a reuşit să ajungă la termenul "contractului" - "Voi servi 20 de ani lui Lucifer, apoi mă voi bucura de toate bunurile lumii, de-a stânga sa". Cei mai mulţi au clacat după trei-patru ani.Acum zac prin spitale de psihiatrie la Socola si balaceanca.
Apoi:
Realitatea demonstrează însă că, în cele mai multe cazuri, ei se aruncă singuri după gratii (cu buzunarele pline de "Anioşa" fosforescentă) - şi acesta este cazul fericit. Până în prezent, nu deţinem date privind vreun caz în care Necuratul să fi facilitat eliberarea din detenţie a vreunuia dintre închinătorii săi, să-i fi tăiat ştreangul în ultima clipă ori să-i fi luat din mână flaconul de barbiturice. Se pare că nu-i stă în caracter Întunecimii Sale să facă asemenea gesturi, dar informaţia este în curs de verificare.
Apoi :
Concluzia o trage fiecare
Linkul:http://www.tpu.ro/......e-ce-este/
Pareri?

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Fii serios, cine crezi ca sta sa citeasca 10 metri de intrebare?

| Filip23 a răspuns:

Soimos/Dorugar/MaoMau are chiar o conexiune net si posteaza cu drag, chiar pe TPU.

| Polaris a răspuns:

>"EDDIE MORTUL" din Alba Iulia, B dul ---- nr. 71, bl. A16;
>"MORTUS CADAVERICUS" din Piteşti, B dul ----, bl. B32;
>"MORTUL" din Oneşti Bacău, Bd. ---- nr. 1, bl. 1;
Numele de Gaylord sună fabulos acum.

>"BLACK ALIEN" din Brăila - Calea ---- nr. 13, bloc 13. â
Imma black nigga wi' dem bitchiz o' ma' starship
I smoke crack and I aint know what rhymin' wi' starship

| Mădă0611 a răspuns:

Deci bleax si =))
Ce retardati, ce specimene bolnave, cu atat mai bolnave cu cat nu exista acel nene cu cornite, dublu bolnavi psihic.
Ai zis la inceput ca e satanism modern, daca te-ai fi uitat pe net, http://ro.wikipedia.org/wiki/Satanism ai fi vazut ca, cica, acest tip de satanism se vrea a fi ceva pozitiv, face cu crestinismul acelasi lucru pe care crestinismul il face cu satanismul.

Parerea mea despre cei care adera la religia asta e ca au ceva piulite lipsa. Adica e ok sa fii ateu, pe puterile tale (cauti raspunsuri logice), sau agnostic, sau budist (dar asta e filosofie doar), insa cand esti indoctrinat de mic, asa cum suntem toti, cand nu cauti raspunsuri ci doar din teribilism sau suparare alegi tabara opusa, desi in subconstient ai ideea ca e rau/negativ, e altceva. Mi-e greu sa cred ca ei chiar cred ce scrie acolo pe wiki.

Si referitor la link, pentru crestini, orice nepupator de moaste si rochii de popa e satanist.

Unde e dumnezeu cand nevinovati cad victime liberului arbitru al altora?

| dracu14 a răspuns (pentru Mădă0611):

Filozofia satanismului laveyan e una buna adica tu sa-ti fii propriul zeu, omul sa fie mai presus de o zeitate insa de aici si pana la profanari de morminte, ritualuri e cale lunga si trebuie sa fii bolnav psihic sa faci asa ceva

| Mădă0611 a răspuns (pentru dracu14):

Din moment ce de mic esti invatat ca bun = dumnezeu, rau = diavol/satan, in subconstient asta iti ramane, nu-i poti inversa, asa ca daca vrei o religie in care sa fii propriul tau zeu, numeste-o altfel, doar ideea de satanism/adept al acestei religii o sa trezeasca dorinta de rau, de interzis, imoral.

| aumih16 a răspuns:

Nu sunt satanisti cei de la Goodbye To Gravity eu am observat ca pareau normali cat se poate de normali nu ca altii care rup colo animale si arunca cu sange in public nu ei si-au desfasurat normal concertul de pe data de 30 octombrie si nu 31 octombrie ca nu sarbatoreau Halloween-ul ci al doilea album din cariera Mantras Of War stiti voi ceva despre Halloween da stiti prost ori nu va fi informati cum trebuie si intelegi altceva nu urma de fapt dupa acest concert un after party cu tematica Halloween asa da dar atunci nu sarbatoreau Halloween-ul nu atunci dupa cum am precizat ei isi desfasurau al doilea album din cariera Mantras Of War si chiar nu conteaza pentru mine ca erau rockeri sau metalisti ce o fi fost ei de fapt conteaza ca au murit niste oameni nevinovati care nu meritau sa moara dar cand se intampla se intampla nu ai ce ii face asta este dar se putea evita daca erau controalele bine controlate de cei de la ISU dar ei nu vor sa recunoasca ca au fost acolo si i-au ajutat in vreun fel

| GRs a răspuns:

Apoi mi-a fost prea lene sa citesc tot.