| Inferno a întrebat:

Discutia mea pe scurt cu un martor al lui Iehova:

1-El: Dumnezeu i-a dat intelepciune lui Fleming pentru a descoperi penicilina.

Eu: Pai Fleming a descoperit accidental penicilina, nu a avut nevoie de intelepciune.

2-El: A, da. Eu Spuneam ca Dumnezeu i-a dat intelepciune mucegaiului ca sa apara si sa vindece oameni.

Eu: WTF?

3-El: De fapt am vrut sa spun ca Dumnezeu si-a dat intelepciune tot lui (lui Dumnezeu), ca sa creeze penicilina.

Daca nu credeti ca aceasta discutie a avut loc, atunci aruncati un ochi aici: http://www.tpu.ro/......-milioane/ la discutia dintre mine si Danay72.

Sigur, discutia nu se prezinta exact sub forma celei de mai sus, unde am punctat doar ideile.

Danay72 spune :"Penicilina a aparut tot datorita intelepciunii DATA de Dumnezeu,"

Si vreau sa accentuez "intelepciunii DATA".
Deci intelepciunea pe care Dumnezeu a DAT-o.

Cui? Nu stiu. Eu am presupus ca data lui Fleming.
SI cand am instiintat utilizatorul in cauza ca Fleming a descoperit ACCIDENTAL penicilina, uitati ce raspuns am primit:

"Accidental pentru Alexander Fleming, dar mucegaiul verde..."
WTF? Tu vorbeai de intelepciunea data mucegaiului verde? Pentru ca asta reiese de aici.

Putem trage o concluzie de aici?

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu știu ce si cum cu Fleming, sa fie sanatos (post mortem) laughing stiu un lucru pe care tu inca nu l-ai realizat, Martori lui Yehova (doar cu numele) COMUNICA ceea ce vor sa spuna, ei nu DISCUTA ci doar comunica ce au invatat. Cred ca asta inca nu sa inteles cum trebuie, ei nu pot discuta dar nu pot spune de ce pe un site, fiecare sa-si imagineze ce vrea.

| sublime89 a răspuns:

Deci d-zeu a creat bacteriile si virusii ca sa ne pedepseasca pentru pacatul stramosesc, iar apoi tot el ar fi "dat" intelepciune nu stiu cui ca sa ne salveze. Deci pana la urma d-zeu vrea sa ne pedepseasca sau sa ne salveze? Nu mai inteleg.

| sublime89 a răspuns:

Zici ca incerci sa ma ignori, dar imi dai reply la raspuns. Bun mod de a ignora ti-ai gasit. Si nu pot sa nu observ cum apelezi la insulte cand ramai fara argumente, ca atatia alti crestini.

| LePotato a răspuns:

Se poate trage o concluzie si anume: WTF!laughing cum sa spui frate ca a dat intelepciune mucegaiului, morrolling on the floor

| BogdantheDreamer a răspuns:

Nici nu ai cum. Intelegi doar ce iti convine. O sa incerc sa te ignor la fel ca pe colbul de sub bocanc. Doi "razatori" Inferno si sublime..filozofii anonimi.

| RespiraSiInspira a răspuns:

Am o teorie foarte interesanta.

Cred ca voi vreti sa schimbati numele categoriei din "religie in "penicilina", sau cel putin asta deduc din numarul de intrebari ce se refera la penicilina.

V-am deconspirat!