| wdexwjmwd a întrebat:

Doar pentru amuzament:
http://www.timesnewroman.ro/......pe-litoral

13 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Afara cu hedonistul satanic spurcat si blasfemiator Mazare din mandra statiune crestin-ortodoxa Mamaia! Litoralul, taram ortodox, crestinat de Apostolul Andrei! Huooo!

Desi pare o parere satirica, aceste ganduri ii strabat mintisoara unui anume Allrc24 aproape zilnic.Desi,daca ma gandesc mai bine....si eu l-as impusca pe Mazare, sa ii fac un costumas din plumbi.

| aliceinchains a răspuns:

" "Asta mă face foarte nefericit", a declarat Preafericitul. " laughing
Dada, faini băieţii şi articolele de la Times New Roman!

| LoveToHate a răspuns:

laughing Da, iar Mamaia o vom inlocui cu Tataia.

| Jardelin a răspuns:

Eu vreau sa vad comunicatul Patriarhiei! Il ai?

Răspuns utilizator avertizat
| Jardelin a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Eu nu ma crucesc! Cui crezi ca spui tu cretinisme de astea? Ai impresia ca sint unul din trepanatii de aici sa de pe alte site-uri care pun botul la abjectii de genul acesta?

"astia de la patriarhie cica vor da amenda daca intri in biserica cu o lumanare, alta decat fabricata de ei". De cind ai auzit tu ca BOR-ul este imputernicit sa aplice amenzi in Romania? Tataie, du-te si te culca, nu mai intoxica lumea (in mare parte proasta) care isi aloca timp sa citeasca postarile tale!

Răspuns utilizator avertizat
| Jardelin a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Asa, si? Cit de prost sa fii sa pui botul la astfel de mizerii? Dar am impresia ca tie iti plac, te ung la suflet si, imediat ce afli de o asemenea voma, te grabesti sa o "share" si altora, dupa care cu totii in cor, va apucati sa varsati tone de laturi in directia ortodocsilor (BOR-ului, ortodoxiei, etc.).

Daca eu spun ca nu stiu care cult neoprotestant, se roaga in pielea goala ca forma de manifestare a credintei (intocmai cum erau imbracati la inceput Adam si Eva), tu crezi? Uite scot si eu la imprimanta un anunt care sa sune cam asa "Biserica... va anunta ca rugaciunile in pielea goala pe care le faceam martea, le vom face incepind de saptamana viitoare joia la aceeasi ora. Semnat, pastorul X." Daca vezi timpenia asta nascocita de mine vei spune ca toti pocaitii din Romania se roaga in curul gol? Nu, pentru ca judecata ta "impartiala" te face sa urasti, sa lovesti, si sa proliferezi minciuni doar in directia Ortodoxiei. E la moda sa-i jignesti pe ortodocsi.

Mai departe. Sa presupunem ca anuntul imbecil publicat pe acel blog este adevarat! Sa admitem ca da exista undeva in Calarasi un popa nebun care s-a gindit el in ceata mintii lui ca luminarile "straniere" sint indesirabile, singurele bune fiind cele cu marca "Made in BOR", si daca vezi Doamne esti prins cu corpul delict asupra ta decartezi 50 de bastoane pedeapsa. Unde este judecata ta prietene WTC? De ce e nevoie sa fii un mare pervers si sa generalizezi declarind cu mare nesimtire ca Biserica Ortodoxa Romana aplica amenzi daca "sabotezi" sistemu’ si vii cu luminari de "contrabanda". Daca undeva un popa urca beat la volan, de ce ar trebui sa spui ca popii ortodocsi nu-si conduc altfel masinile decit manga?

Uite, eu stiu pe cineva, un om de afaceri important, membru al unei biserici penticostale, care are amanta. Pur si simplu si-o trage cu o gacica, buna si blonda! Ce-ar fi sa spun ca penticostalii sint desfrinati? Dar nu fac acest lucru, pentru ca intre penticostali sint si ciurucuri sint si oameni de calitate. Nu ar fi de corect din partea mea sa generalizez, jignind o intreaga comunitate sau un intreg cult din cauza unui gunoi.

Tu de ce o faci?

| Esperança a răspuns (pentru Jardelin):

Vezi că WQT nu e penticostal, așa că nu te mai agita atâtawinking

Răspuns utilizator avertizat
| NoShit a răspuns:

Hai în Talpa Iadului să bem o bere.

| Pufuletica98 a răspuns:

Hai frate sunt doar niste nume de zei nu ne inchinam la ei!laughing)