| Nojimura_Yuki_Rima_1998 a întrebat:

E posibil in alte religii sau in unele familii,de exemplu de regi,fratele sa se casatoreasca cu sora lui? si spun frate si sora, nu verisori primari!

Răspuns Câştigător
| RainboyDash a răspuns:

S-a mai intamplat in istorie ca un frate sa se acsatoreasca sau sa aiba elatii cu sora lui, se numeste incest.In acest moment incestul este ilegal si ca lege civica, si religioasa

| GRs a răspuns (pentru RainboyDash):

Pai daca lumea se trage din Adam si Eva cum zic crestinii atunci toti suntem facuti in mod ilegal. laughing

| RainboyDash a răspuns (pentru GRs):

S-a mai schimbat de atunci. Oricum nu eu fac regulile astea

| unbaiatanonim a răspuns (pentru GRs):

Si Adam si Eva au avut 3 baieti, dintre care 1 a murit. laughing

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In iudaism si crestinism Avraam (parintele credinciosilor, om al lui Dumnezeu) a avut copii cu sora lui.

| Liviu321 a răspuns:

Da s-a intamplat in antichitate. Ca sa nu isi piarda averea chiar parintii isi obligau copiii sa o fac.

| 3xfemeie a răspuns (pentru Liviu321):

Chiar si mai tarziu, tot pentru avere. De cele mai multe ori apareau copii retardati pentru ca genetica isi spunea cuvantul... Dar pe atunci nu se cunostea nimic despre asta, cod civil nexam, iar legea o faceau bogatii. Deci...

| Mariiaamariiaa a răspuns:

Eu cunosc un caz in care un frate sta cu sorasa si au 3 copii impreuna.