| Inferno a întrebat:

Este cineva de aici care crede ca Dumnezeu a creat forme de viata doar pe Pamant? Ce va motiveaza sa credeti asta, banuiesc ca logica nu.

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Intr-o carte spunea ca Marele Zeu nostru inainte de a ne crea, a mai creat alte lumi pe care le a distrus, deoarece nu se inalta la standarele lui.
Tot acolo spunea ca noi am fost primii care nu a dorit sa ne distruga.
Asa ca a ales o alta cale, sa ne paraseasca un timp indelungat. Astfel El a plecat in alt colt al universului pentru a crea o lume sau lumi care sa se inalte la standarele lui.

Mai spunea ca se va intoarce ca sa vada daca am supravietuit.
Si tot acolo spune ca el a creat cativa Zei, ingeri, spirite... ca sa ne observa evolutia...

| spookydrums a răspuns (pentru Miauti):

Atunci, daca e sa ne luam dupa ce zici tu, "Marele Zeu vostru", nu e altceva si el decat o forma de viata nepamanteana foarte evoluata care creeaza lumi. Si cum naiba se ridica la standardele Lui jegul asta de rasa umana?

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Stiu sigur ca am citit intr-o carte din biblioteca personala (dar nu mai stiu in care) ca s-au facut cercetari pe Marte si nu s-au gasit forme de viata.O sa caut si o sa iti redau tot ce este scris cu lux de amanunte.

| spookydrums a răspuns (pentru EmaS):

Forme de viata s-au gasit pe Marte din cate imi amintesc. Dar stiai totusi ca Sistemul Solar din care facem parte nu este singurul?

| OOOLEOOO a răspuns:

O religie se bazeaza pe carti vechi si manuscrise.

Poate pe cand acele carti a fost scrise nu se gandeau la asa ceva.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=xib1qGQ4H0s

http://www.youtube.com/watch?v=4NKVuXKwZzg&feature=related

E pentru prima oare cand Biblia spune adevarul? E prea mare coincidenta.Pur si simplu prea mare.

| RAY a răspuns:

Culmea e ca nu a creat nici unde asta pentru ca nu exista

| reihiuke a răspuns:

E complicat de explicat de ce e viata pe pamant. Si nici nu ai cum sa verifici. In mare, este nevoie de un "shoc" intre planeta pamant si celelalte planete, pentru a functiona sistemul solar armonios happy Celelate planete nu au nevoie de acest soc si de aceea nu e viata. Ma refer strict la sistemul solar.

| CreaţaWsz a răspuns:

Nu se stie!

| TheTigerX a răspuns:

Daca Cel care a stat in spatele Creatiei este Dumnezeu sunt sanse foarte MARI ca viata sa fie NUMAI pe Pamant, iar daca cea care a stat in spatele aparitiei vietii este evolutia sau alte teorii stiintifice atunci sunt sanse foarte MICI ca viata sa fie DOAR pe Pamant!
Daca ai pomenit de Dumnezeu, viata este doar pe Pamant, dc? - pentru ca asa scrie in Cuvantul Lui!

| Justrollin a răspuns:

Trebuie sa fii redus sa crezi ca suntem singuri in univers, cat de prost sa fii daca e sa o iei cat de cat logic, in univers sunt aproximativ 200 de miliarde de galaxii, galaxia noastra(calea lactee)are aproximativ 200 de miliarde de stele din cate tin eu minte, fiecare stea are planete care orbiteaza in jurul ei, deci ce sanse sunt sa fim singuri in univers?