| Superior a întrebat:

Este marijuana planta lui Dumnezeu?
-Marijuana nu provoaca dependenta.
-Marijuana poate vindeca cancerul si ar putea fi mult mai eficienta decat chimio-terapia.
-Marijuana este planta cu cele mai multe caracteristici BUNE din lume.
-Marijuana poate vindeca epilepsia, in unele cazuri total.
-Marijuana te deschide la minte si te relaxeaza.
Si lista continua...

11 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Daca te uiți numai la avantaje cred și eu.
Așa și cafeaua te ajuta sa te concentrezi, îți protejează ficatul, etc.

| RAY a răspuns:

Conform TORA absolut totul este creat de iahve

| DeyCj a răspuns:

Nu este planta nimănui, iar efectele benefice ce le are, deja medicina alternativă vrea să le pună în practică.A se vedea efectele ecstasy-ului în tratarea afecțiunilor cum e depreseia de exemplu.Da, ai citi bine.Medicina alternativă Americană vrea ca în viitor să transforme acest drog într-un medicament, lucru ce îmi spune ca în viitor marijuana va deveni o plantă medicinală, dar ea se va cultiva în medii controlate temeinic, astfel încât să nu ajungă pe mâna vânzătorilor de stupefiante, spre a se obține profit din asta, ci a se folosi strict în scopuri curative, nu de obținere de profit. Un alt leac obținut din droguri care este legal de mult, este morfina, care așa cum se știe este făcută din opiu, adică un extras din semințele de mac(parcă).

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns:

Inainte de a-mi prezenta parerea trebui sa stii mai intai cum prezinta Satan lucrurile in general, adica exact pe dos fata de cum sunt.
Adica daca incalcarea unei porunci duce la moarte, el spune nu numai ca nu vei muri ba chiar ca vei fi ca Dumnezeu (#fructul oprit).
Si de malahie se spune ca are o multime de beneficii si ca previne cancerul de prostata dar mie mi se pare ca provoaca oboseala, neincredere in fortele proprii, slabirea performantelor intelectuale, depresie, impotenta si alte disfunctii sexuale.
Revedind la marihuana, aceasta am impresia ca provoaca o dependenta mai mult psihologica decat fizica fata de alte droguri, dar tot dependenta e.
Altfel consumatorii nu ar renunta pana si la banii de mancare ca sa isi cumpere iarba.
Daca ar vindeca cancerul s-ar fi stiut asta pana acum, oamenii cheltuie zeci pe mii de euro pe tratamente, daca era eficienta un laborator de cercetare ar fi descoperit acest lucru si s-ar fi imbogatit dar asa se pare ca e un zvon fals.
Iar faza cu deschisul la minte, eu cred ca iti face creierul praf, cei care fumeaza iarba percep timpul mult mai lent, iar in termen biologici asta inseamna o incetinire a functiilor creierului.
Plus ca e interzis sa conduci sub influenta marihuanei, reflexele nu mai sunt aceleasi.

| Superior explică (pentru Nilsson):

Ideea e ca societatea nu ne vrea binele...
Tutunul ce aduce spre exemplu? De ce e legalizat?
Marijuana nu are nici o substanta cancerigena pe cand tutunul da.
Marijuana are multe efecte benefice, insa tot interzisa e.
Ideea e ca elitele (oamenii din umbra, masonii) ne vor raul.

| Nilsson a răspuns:

Si tutunul e rau dar e mult mai slab ca efecte insa cand cineva fumeaza marihuana nu mai e bun de nimic o zi intreaga.
De masoni nu stiu ce sa zic, am vazut ca rapperii illuminati promoveaza in versurile lor consumul de iarba.

| Superior explică (pentru Nilsson):

Https://www.youtube.com/watch?v=sOilgVKIA0A
https://www.youtube.com/watch?v=acPsA4gBZSs
Uita-te doar la aceste doua video-uri, e o rugaminte.
Acum la acest video :
https://www.youtube.com/watch?v=GmnyrBiUmHg
De ce s-ar legaliza marijuana sintetica facuta din laborator care e extrem de daunatoare omului, dar nu marijuana normala?

| Nilsson a răspuns (pentru Superior):

Of, mai Alex, cum ma faci tu sa ii aduc vizualizari Jokerului virtual :))
Am urmarit clipurile, la punctul 6 sau 7 e exact manipularea Satanei din Eden, ca oamenii vor fi deschisi la minte si ca vor cunoaste tainele Universului.
Dumnezeu n-a spus niciodata ca asta e metoda de a-L cunoaste, prin inhalarea unor substante.

Nu te lasa pacalit de minciuni, sunt chiar grosolane cele prezentate in clip, ca marihuana vindeca SIDA, depresia, cancerul nu nu mai stiu ce boli psihice.
E vrajeala, aceste boli nu au absolut nicio legatura una cu cealalta, o boala e data de un virus, alta de multiplicare necontrolata a celulelor, plus ca sunt mii de tipuri de cancer, o singura substanta activa nu poate avea un spectru atat de larg de actiune.

Este exact manipularea pe care am vazut-o la cei care inseala batrani si vand produse miraculoase vindecatoare.
Am citit un astfel de prospect pe care l-am gasit la parinti, era o simpla tinctura si zicea ca vindeca de la reumatism pana la cancer, ciroza, dureri de spate si Alzheimer.

Tactica acestei inselaciuni este sa enumere cat mai multe afectiuni pentru a se regasi cat mai multi clienti care sa le cumpere.

Citeste si tu articolele de mai jos, unul din ele este de pe site-ul Vice si e recunoscut ca fiind un site al libertinismului si „impotriva sistemului".
Daca pana si ei recunosc ca marihoana e naspa, e clar:

https://www.vice.com/ro/article/qvjy93/iarba-spital-motive

https://adevarul.ro/......index.html

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

La ce senzatie iti da, sigur vine de la Dumnezeu frate! iarba-i verde!