| OOOLEOOO a întrebat:

Pro sau contra legalizari Marijuanei?

Marijuana este un medicament 100% natural si nu provoaca dependenta precum se spune.

Ajuta la vindecarea bolilor precum SIDA, trateaza cancerul, HIV,Hepatita C, Stres, Asthma, Boli care afecteaza miscarea articulatiilor, Reumatizm cronic. si altele.

Marijuana ar scadea numarul de bolnavi in tara, ar creste economia Romaniei, si ar reduce numarul de traficanti.

Medicamentele chimice obisnuite au mai multe efecte negative pe termen lung decat Canabisul, iar alcoolul si tutunul provoaca mai multe decese decat Marijuana.

Pro sau contra de ce?

Răspuns Câştigător
| YouNoob a răspuns:

Marijuana nu provoaca dependenta, doar paranoia lol
Eu sunt pro, ar aduce mai multi bani la buget si cred ca o parte s-ar lasa de heroina, legale, etc
Dar consumul ar trebui facut doar in locuri speciale, nu peste tot.

Răspuns utilizator avertizat
| YouNoob a răspuns (pentru the2k):

Te inseli amarnic, iarba e total diferita de etnobotanice, heroina, amfetamina, etc.
Aia care ii vezi tu ca au o stare de somnolenta sunt pe heroina si crede-ma nu se suie la volan ca stiu ca ii ia "somnu".
Oricum nu poti scapa de inconstienti, adica daca e sunt atat de idioti incat sa-si rupa venele probabil ca unii se vor suii si la volan, dar asta nu inseamna ca nu se urca si in prezent... in fine... eu sunt pro iarba dar consumata asa cum am zis in mediu controlat.

| OOOLEOOO explică (pentru YouNoob):

Sunt de acord.

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Din cânepă, pot fi extrase niște produse utile sub aspect medical.
Bune ar fi acele produse și nu marijuana.

| OOOLEOOO explică (pentru MMihai):

Medical Marijuana. Cauta. exista asa ceva in Olanda Texax Calfifornia si in cateva state ale USA.

| MMihai a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Vezi toate răspunsurile mele date la întrebarea asta
http://www.tpu.ro/......yahoo-com/

| VadTot a răspuns:

Cel mai Puternic Drog al Romaniei care se afla cred doar aici la noi este Prostia! Prostia ar trebui Interzisa prin lege!
Fundita?laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| Ichigo a răspuns:

Faza cu legalizarea si interzicerea este o prostie... Da, sunt fan semi-anarhie, ce se baga statul in tot si toate, daca omul vrea sa fumeze drog, da-i pace. Omul este cel mai restrictionat animal de pe planeta asta

| samysamy a răspuns (pentru Ichigo):

O fi statul prost si cum mai vrei tu(de asemenea poate nu e cel mai bun) dar daca n-ar fi statul de care tot zici tu noi probabil acum am fi in mizerie totala, sau intr-un razboi cum e acum in Irak (sau unde-o fi). Ne bucuram de putina linsite care-a mai ramas nu sa se mai legalizeze inca o porcarie de parca n-ar fi destule in tara asta!

| samysamy a răspuns:

CONTRA clar. Legalizata sau nu e un drog si scuze de ceea ce-ti voi spune dar astea sunt baliverne doar pentru a prostii oamneii, tocmai pentru a legaliza un drog. Domane sfinte cum e posibil ca in zilele noastre oamenii sa judece chiar atat de prost? Si ne mai intrebam de ce se arunca unii sub tren sau ca majoritatea tinerilor si nu numai pleaca din Romania, ei uite asta e ROMANIA se prosteste pe zi ce trece din jos in si mai jos. Marijuana?! Guys sa fim seriosi...

| OOOLEOOO explică (pentru samysamy):

De unde stii ca este rea? Asta spune televizorul? Se fac studii in Laboratoare secrete, mai de mult se dadea chiar si la copii!

| samysamy a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Intrebarea asta a fost pusa de tine subtil cu multe sensuri. Un singur lucru trebuie sa-ti mai spun MARIJUANA=DROG=DEPENDENTA=DISTRUGERE VIETII=>>>>END OF THE WORLD. I-a "pune"si tu ochii putin la un film sf de viitor sa vezi cum toti is drogatzei d-astia de doi bani. Stiu ca in proportie de 80%nu-s adevarate dar au si ele un sambure de adevar si vazand postrarea ta imi dau seama ca lumea reala devine din ce in ce mai apopiata de ceea ce se "prevesteste". SARACII de voi

| JustAlex13ani a răspuns:

Daca s-ar legaliza iarba va zic eu ca la inceput ar creste consumul, dar dupa o perioda va scade mult deoarece stai asa sa te gandesti ....bai frate acum e legala pot consuma cand vreau eu dar daca e ilegala hai ca merg acum ca alta ocazie nu o sa mai am... parerea mea confused